Wyznanie księdza Roberta A. Sirico

wto, 27 wrz 2005, 09:19:20

Autor: Kacper Światłowski

"Na początku lat 70-tych nie było w południowej Kalifornii lewicowej manifestacji, w której nie brałbym udziału" - tymi mniej więcej słowy, ks. Robert A. Sirico rozpoczął swój niedzielny wykład w warszawskim Domu Literatury w dniu 25 września br. Zanim zaprezentował meritum swojego przesłania, dotyczącego "Gospodarczych, społecznych i politycznych konsekwencji 7. i 10. przykazania",kilka słów postanowił powiedzieć o sobie, o swojej drodze dochodzenia do zrozumienia prawdy o ekonomii i o drodze do kapłaństwa.

W tamtych czasach, tj. w pierwszej połowie lat 70-tych, Robert Sirico był aktywnym działaczem tzw. ruchu nowej lewicy, był także daleko od wiary. Dopiero kontakt z pewnym człowiekiem dokonał w jego życiu przełomu. "Rozmawiałem z nim o gospodarce i po jakichś dwudziestu minutach doszło do kłótni między nami. On mówił o poszanowaniu własności prywatnej, o kapitalizmie, a mnie wydawało się, że szybko pokonam go, używając wielu argumentów lewicowych. Szybko mi ich jednak zabrakło" - wyznał ksiądz Sirico. "On wówczas nazwał mnie słodkim głupcem i powiedział, że muszę dużo poczytać. Dał mi też różne książki".

Całość na stronie : Strona Prokapitalistyczna 

25 września ks. Robert Sirico był gościem TV Trwam oraz Radia Maryja, programu "Rozmowy niedokończone". Zapis tych audycji mozna odsluchać w sieci.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050927105520735