Radio Maryja popiera Kaczyńskiego

wto, 4 paź 2005, 12:33:41

Autor: Marta Kamińska

„Nasz Dziennik" i Radio Maryja apelują o poparcie dla Lecha Kaczyńskiego. Namawiają innych kandydatów na prezydenta do rezygnacji ze startu w wyborach – donosi „Gazeta Wyborcza".

Pomysł ten został przedstawiony po raz pierwszy na przedwyborczym spotkaniu Rodziny Radia Maryja z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Mimo, iż nie padły żadne nazwiska, wiadomo było, że chodzi o Jarosława Kalinowskiego, Macieja Giertycha i Andrzeja Leppera. „Nasz Dziennik" zaapelował, żeby wycofali się oni z wyborów i nakłonili swoich zwolenników do głosowania na Lecha Kaczyńskiego „bo tylko taki układ uratuje sytuację polską".

Najpoważniej apel potraktował Maciej Giertych, który jeszcze dziś ma ogłosić, czy się wycofuje. Działacze PSL-u deklarują poparcie dla Kaczyńskiego, bo jego program jest im bliższy niż program Tuska, ale Jarosław Kalinowski raczej nie zrezygnuje z udziału w wyborach, bo nie chce zlekceważyć 200 tysięcy osób, które poparły jego kandydaturę. Natomiast na pewno ze startu wyborach nie zrezygnuje Andrzej Lepper.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051004123341833