Założyciel moonistów w Warszawie

wto, 25 paź 2005, 22:08:29

Autor: Jakub Piotr Sowiński

Sun Myong Moon, koreański guru Kościoła Zjednoczeniowego spotkał się ze swoimi wyznawcami w warszawskim hotelu Westin. Odwiedziny Polski to część jego podróży po świecie, podczas której promuje swój związek religijny. Specjaliści z organizacji walczących z sektami ostrzegają, że wizyta Moona może oznaczać początek ofesywy w Polsce.

Spotkanie odbyło się w sali balowej wspomnianego hotelu. Firmowała je Międzyreligijna i Międzynarodowa Federacja na Rzecz Pokoju, mająca status doradcy przy Radzie Społeczno-Ekonomicznej ONZ.

Dla chętnych zabrakło miejsca w 500-osobowej sali. Publiczność "historycznej uroczystości" tworzyli głównie starsi i dzieci. Przyjechali także goście z Niemiec, Holandii i Anglii. Wśród obecnych byli też członkowie świty guru.

Niektórzy z widzów przyszli z czystej ciekawości lub licząc na darmowy poczęstunek. 86-letni milioner i przewodniczący Kościoła Zjednoczenia znany jest z tego, że sam ogłosił się mesjaszem, a na odległość na podstawie zdjęć kojarzy pary, którym udziela następnie masowych ślubów.

Z ponad godzinnego przemówienia o rodzinie (a miało być o pokoju) można było się dowiedzieć między innymi, że najlepiej jest, gdy małżeństwo "jest przyjmowane z partnerem innej rasy, narodowości lub regionu, bo to przyczynia się do pokonywania barier rasowych, kulturowych, etnicznych i religijnych i budowaniu jednej ludzkiej rodziny".

Kościół Zjednoczeniowy jest oskarżany o stosowanie destrukcyjnych metod oraz o rozbijanie rodzin.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051025193421384