Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Niech nie mają czasu

Szatan zwołał światową konferencję upadłych aniołów. W mowie wstępnej powiedział: "Nie możemy zabronić chrześcijanom chodzić na liturgię. Nie możemy też zabrać im Pisma Świętego. Nie możemy też oddzielić ich od wartości, ale musimy zrobić coś innego. Musimy im przeszkodzić w tworzeniu relacji z Chrystusem. Kiedy je nawiązują nasza władza nad nimi będzie zniszczona. Dlatego pozwólmy im chodzić do Kościoła, nie zabierajmy im ich konserwatywnego stylu życia. Ale zamierzmy się na ich czas, tak aby nie mogli przeżywać bliskości Chrystusa....

...Cel ten najlepiej osiągniemy tym, że będziemy im przeszkadzać być sam na sam z Nim, towarzysząc ludziom przez cały dzień."

"Ale jak to zrobimy?" wołały demony.

"Zajmujcie ich błahostkami korzystajać ze wszelkich trików" odpowiedział. "Wabcie ich aby ciągle wydawali, wydawali i wydawali a następni pożyczali i pożyczali. Zapychajcie ich skrytki reklamami, ofertami i promocjami. Podsuwajcie im darmowe promocje, niepotrzebne usługi i fałszywe nadzieje. Niech pieniądze będą zawsze pierwsze!

Przekonajcie kobiety aby nie miały dzieci, pracowały i stawiały karierę na pierwszym miejscu. Niech małżonkowie ich pracują 6-7 dni w tygodniu po 10 godzin. Niech nie spędzają czasu z dziećmi. Ich rodziny będą się rozpadać, a domy przestaną być bezpiecznym azylem. Drażnijcie ich zmysły aby nie mogli przysłuchiwać się cichemu głosowi Słowa Bożego. Niech nauczą się mieć włączone radio, aby słuchali muzyki gdy prowadzą samochód. Przekonajcie ich, żeby zawsze mieli włączony telewizor, video, komputer czy wieżę. To wszystko ich zagłuszy. Nie będą jedni słuchać drugich i rozbije się ich jedność z Chrystusem.

Zapełnijcie ich domy gazetami, bombardujcie wiadomościam przez 24 godziny. Postarajcie się o ich weekendy. Niech wracają do pracy zmęczeni i nieprzygotowani do niej. Niech nie mają czasu na przyrodę, aby przypadkiem nie myśleli o Bożych cudach. Dajcie im chleba i igrzysk! Niech podburzają ich mecze, zagłuszają koncerty, niech tracą czas przy filmach.

Nie zapomnijcie o billboardach na ulicach. Nie zostawiajcie ich samych na urlopie. Wysyłajcie ich w egzotyczne miejsca, do parków rozrywki. Byle się bawili i bawili.

A kiedy się zejdą niech górują plotki ze świata. Grajcie im na nerwach. Niech biorą udział w konkursach i programach. Dajcie im tysiące powodów , dobrych powodów, aby nie mieli czasu na modlitwę i nasłuchiwanie Słów Bożych. "

Konferencja skończyła się. Demony odeszły pełnić swoje zadania. I chrześcijanie zaczęli organizować organizacje i organizacje przeciw organizacjom i zaprojektowali im czas aby nie mieli go ani dla Boga ani dla rodziny i aby biegali z jednej pracy do drugiej.

Czy plan diabła się powiódł?

www.fatym.comOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051114110332512

No trackback comments for this entry.
Niech nie mają czasu | 46 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Niech nie mają czasu
dawid1976 pon, 14 lis 2005, 15:46:16
Fajny artykół, niestety nie zbyt oryginalny, z szacunku do autorstwa wypadałoby wstawić referencje do C.S.Lewisa

---
Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, zwróćcie uwagę na Apostoła i Arcykapłana naszego wyznania, Jezusa
List do Hebrajczyków 3:1a

 
Niech nie mają czasu
hharald(zaw) pon, 14 lis 2005, 18:01:10

Stara głupawka religiantów: wierzcie, a będzie manna z nieba! Na pewno będzie - ja wam to mówię!

Tymczasem fakty są porażające dla takich "ubogaconych", pożal się Panie Boże! - autorów. Dzieci z rodzin wielodzietnych, gdzie rodzice są bezrobotni i mogliby ubogacać swoją obecnością dzieci, są zwykle upośledzone edukacyjnie (brak pieniędzy na książki, skoro wszystko idzie na alkohol dla rodziców), czyli już na starcie, mimo
"troski" rodzicielskiej, nie mają szans na zatrudnienie.  

Głupkowatym szatanem - ktorego na szczęście rozsądni ludzie nie słuchają - są ci, którzy pomijają nakaz Boski trudu: "idźcie i czyńcie sobie Ziemię poddaną". Czyli pracujcie na swój pożytek. Adam za grzech wprawdzie "odtąd w pocie i trudzie pożywał owoce prace swojej", lecz pozostał człowiekiem nawet po wygnaniu z Raju, przez podjęcie pracy.

Przekonująco wyłożył to Jan Paweł II w encyklice Laborem exercens. Zanim zacznie się bredzić o "szataniźmie" - trzeba poczytać to, co ex sede apostolis ma do powiedzenia kościół w kwestii pracy człowieka.

 
Niech nie mają czasu
gosc pon, 14 lis 2005, 18:23:06
"Ale jak to zrobimy?" wołały demony. - a ja myślałem, że odpowiedź będzie taka: Zalegalizujmy homo-związki a ich rodziny będą się rozpadać... ;)

---
~j0sh

 
Niech nie mają czasu
Amos wto, 15 lis 2005, 11:36:41
Brawo, brawo, znakomity artykuł. Nareszcie ktoś pokazał, co robi z człowiekiem dziki kapitalizm, taki jaki mamy w naszym kraju...

 
Niech nie mają czasu
SEBASTIAN wto, 15 lis 2005, 22:14:37
Przytoczony artykuł ostrzega przed życiem egoistycznym , gdzie
liczą się osobiste korzyści i brakuje czasu choćby na chwilę milczenia.W efekcie tego ulegamy laicyzacji i zanika wymiar mistyczny naszej wiary.Jest wiele niedostrzegalnych cudów w naszym życiu.Zagrożeniu komercją jednak nie można zaprzeczyć ,coraz mniej w świecie bezinteresowności...
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń