Matrymonialne portale dla katolików

wto, 15 lis 2005, 20:23:31

Autor: Katarzyna Radzięta

Istnieje wiele stron internetowych, dzięki którym można znaleźć swoją drugą połowę. Ale jeśli jesteś praktykującym katolikiem i szukasz żony albo męża, to pomogą Ci w tym dwa katolickie portale matrymonialne  - podaje "Rzeczpospolita".

Twórcami Strefy Ludzi z Wartościami – bo tak brzmi pełna nazwa portalu www.przeznaczeni.pl - jest troje młodych, wykształconych ludzi, którzy chcą dać szansę innym na stworzenie pełnowartościowego związku opartego na wierze chrześcijańskiej. Aby skorzystać z usług serwisu, należy się najpierw zarejestrować wypełniając ankietę, która da informację o stosunku danej osoby do wiary, praktyk religijnych, ale także aborcji, czy antykoncepcji. Osoby, które nie są wierne nauce Kościoła w życiu codziennym, nie mają szans na rejestrację.

Pierwowzorem strony był amerykański portal AveMariaSingles.com. Założyciele twierdzą, że portal jest idealny dla tych, którzy mają ciekawą, absorbującą pracę, a co za tym idzie – są wiecznie zabiegani i po prostu nie mają czasu na znalezienie życiowego partnera. Jak do tej pory, portal odwiedziło około 3 tys. osób w wieku od 25 do 35 lat.

Natomiast dla katolików, którzy nie posiadają Internetu, a chcieliby odnaleźć swoją drugą połowę, zostało założone w Bydgoszczy Centrum Kojarzenia Małżeństw „Miłość i Odpowiedzialność". Ma ono także swoją stronę internetową www.oratorium.com.pl.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051115201446486