Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nie będzie Marszu Równości w Poznaniu?

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zakazał, wbrew wcześniejszym obietnicom, planowanego na najbliższą sobotę Marszu Równości. Zdaniem organizatorów marszu prezydent miasta ugiął się pod naciskami polityków Prawa i Sprawiedliwości i Ligi Rodzin Polskich – doniosła „Gazeta Wyborcza". W Marszu Równości w Poznaniu miało uczestniczyć pół tysiąca ludzi z całej Polski. Mieli protestować przeciwko dyskryminacji m.in. ze względu na orientację seksualną.

Poznańscy urzędnicy uzasadniają decyzję o zakazie zorganizowania marszu względami bezpieczeństwa zarówno uczestników imprezy, jak i mieszkańców Poznania. Natomiast organizatorzy Marszu Równości są zdania, że jest to decyzja polityczna. Przeciwko tegorocznej imprezie
protestowali już od jakiegoś czasu politycy PiS i LPR. Organizatorzy marszu uważają, że prezydent Poznania uległ ich naciskom i dlatego odwołał imprezę.

Na razie komitet organizacyjny marszu ma zamiar złożyć u wojewody odwołanie od decyzji. Jakie będą dalsze losy Marszu Równości, będzie wiadomo w środę.

Polska.plOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051115215241323

No trackback comments for this entry.
Nie będzie Marszu Równości w Poznaniu? | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Nie będzie Marszu Równości w Poznaniu?
dluhomil śro, 16 lis 2005, 16:24:45

Parady Rownosci nie bedzie? Hi Hi. Za to bedzie przemarsz  ul. Półwiejską oraz chodnikami na pl. Wiosny Ludów i ul. Wrocławskiej w sobote 15.00. w Poznaniu. Wszyscy ktorzy wybiorą sie na spacer w celu robienia zakupow zapraszam na zbiorke pod Starym Browarem. Bedzie fajnie. Aha, gdyby policja nie potrafila zapewnic spacerowiczom bezpieczenstwa nawet z zadrasniecia raczki robcie obdukcje i zadajcie zaswiadczenia. Nawet od wyznaniowego panstwa mozna wyegzekwowac zadoscuczynienie.

 
Nie będzie Marszu Równości w Poznaniu?
gosc śro, 16 lis 2005, 19:30:48
Można się spierać czy parada powinna się odbyc czy nie (chociaż samo spieranie nie może być powodem jej zakazania), ale podanie jako przyczyny odmowy troski o bezpieczeństwo zarówno uczestników imprezy, jak i mieszkańców Poznania jest niedorzeczne. Pozwole sobie przytoczyć kilka fragmentów artykułu Wojciech Sadurskiego jaki ukazał się w Rzeczpospolitej przy okazji któreś z wcześniejszych parad:
"jeśli ktoś już jest tak uwrażliwiony na widok pokojowo maszerujących gejów, powinien omijać trasę ich parady w ciągu tych kilku godzin. To raczej niezbyt wygórowana cena za wolność słowa i demonstracji."
"zakazać jakiejś demonstracji na tej podstawie, że chuliganeria zechce ją rozbić, to innymi słowy przyznać łobuzom prawo weta wobec realizacji przez innych obywatelskiego prawa do wolności demonstracji."
"Swojego czasu Sąd Najwyższy stanu Illinois w USA rozważał sprawę zakazu, wydanego przez władze miejskie Chicago, pewnej demonstracji na tej między innymi podstawie, że może wywołać ona tak silne wzburzenie obserwatorów, że dojdzie do rękoczynów. To nie jest właściwy powód zakazu demonstracji - powiedział wtedy sąd - gdyż "wroga publiczność" nie może stać się arbitrem praw mówców. Chodziło o paradę neonazistów w dzielnicy Skokie, zamieszkanej głównie przez Żydów. Mieszkańcy protestowali przeciw planowanej demonstracji. Ale "to na nich spoczywa ciężar uniknięcia obraźliwych dla nich symboli, jeśli mogą tego dokonać bez wielkiego trudu". Symbolami, o których mówił sąd, były swastyki."
To tyle cytatów. Zresztą nawet na tym portalu dyskusja zawsze była ożywiona i wynika(ła) jak się wydaje z błędnego rozumienia istoty państwa demokratycznego, którego elementy jakby nie było zawiera Konstytucja RP (m.in. prawo do uczestniczenia i organizowania pokojowych manifestacji) Swoją drogą ciekawe ile razy jeszcze będziemy przerabiać ten temat.

---
~j0sh

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń