Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wto, 22 lis 2005, 11:38:17

Autor: Adrianna Buniewicz

Ekumeniczna akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się w Polsce już po raz szósty. Jest to wspólna akcja kościołów: Katolickiego, Ewangelicko-Augsburskiego i Prawosławnego, w czasie której (w okresie Adwentu) sprzedaje się świece na wigilijne stoły. Fundusze zebrane z tej akcji przeznaczone będą na potrzeby domów dziecka, świetlic terapeutycznych, rodzin wielodzietnych oraz na dofinansowanie rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

W niedzielę, 27 listopada br. Diakonia Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizuje inaugurację akcji w Diecezji Cieszyńskiej. W tym roku jest ona inauguracją dla całego Kościoła Luterańskiego w Polsce. Rozpocznie się o godz.10 uroczystym nabożeństwem w ewangelickim kościele ap. Mateusza w Ustroniu - Polanie. Kazanie wygłosi zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej, Prezes Diakonii Kościoła, bp Ryszard Bogusz z Wrocławia. W nabożeństwie wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych miasta Ustroń, Diakonii, Kościoła, goście ekumeniczni oraz koordynatorzy akcji na Śląsku.

Świece wigilijne będą rozprowadzane i sprzedawane we wszystkich parafiach ewangelickich, prawosławnych i katolickych w Polsce.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051122113817734