Kontrowersyjna wystawa LPR teraz w Sejmie

czw, 24 lis 2005, 07:38:28

Autor: Marta Kamińska

Wystawa antyaborcyjna „ Życie i dzieci w Europie", zorganizowana i zaprezentowana przez Ligę Polskich Rodzin w ubiegłym tygodniu w Parlamencie Europejskim, będzie pokazywana w Sejmie. Kontrowersyjna wystawa była powodem awantury między eurodeputowanymi z LPR i parlamentarzystkami z grupy socjalistycznej.

Wystawa, której pomysłodawcą jest Maciej Giertych, zawiera zdjęcia przedstawiające płody ludzkie w różnych stadiach rozwoju, a także – co wzbudziło największe kontrowersje – zdjęcie dzieci w hitlerowskim obozie koncentracyjnym podpisane cytatem z Matki Teresy: „Największym zagrożeniem pokoju w dzisiejszym świecie jest aborcja. Jeżeli matce pozwoli się na usunięcie dziecka, to jak powstrzymać nas od zabijania siebie nawzajem". Oburzenie wywołało też zdjęcie małych uchodźców albańskich w obozie Kukes.

Były europoseł Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski powiedział dziś w Sejmie podczas otwarcia wystawy, że zostanie ona skopiowana i będzie prezentowana w całej Polsce – w szkołach podstawowych, średnich, na wyższych uczelniach i parafiach. Wierzejski wyraził przekonanie, że Polska jest krajem tolerancyjnym, więc wystawa nie powinna wzbudzać sprzeciwów.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051123090828423