Policja szkoli katechetów

pią, 25 lis 2005, 00:58:54

Autor: Katarzyna Radzięta

Radomska policja postanowiła podjąć współpracę z duchownymi i przeprowadzić specjalne szkolenia dla katechetów, podczas których dowiedzą się jakie środki odurzające są obecnie dostępne na rynku i jak rozpoznać ucznia znajdującego się pod wpływem narkotyków - informuje „Gazeta Wyborcza".

W szkoleniach weźmie udział około tysiąca katechetów, bo tylu pracuje obecnie w szkołach na terenie diecezji radomskiej. Księża będą się uczyć jak rozpoznać, że uczeń jest pod wpływem narkotyków lub na głodzie narkotykowym i co najważniejsze, jak rozmawiać o tym problemie z rodzicami.

Ks. Sławomir Fundowicz - kanclerz kurii diecezjalnej - uważa, że takie rozwiązanie jest bardzo dobre, a księża są otwarci na wszelkie formy współpracy z organami policji. Katechetów pracujących na terenach szkół jest dużo. Dzięki nim praca policji w znaczny sposób zostanie usprawniona i będzie możliwe dotarcie także do małych, wiejskich środowisk.

Policja nie pierwszy raz korzysta ze wsparcia księży. Już tradycją stały się apele komendantów do wiernych odczytywane podczas mszy z kościelnych ambon w sprawach np. dzieci pozostawianych bez opieki czy niebezpieczeństw związanych z narkotykami i alkoholem w szkołach.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051125004246801