Benedykt XVI o Adwencie - modlitwa Anioł Pański

nie, 27 lis 2005, 17:01:13

Autor: Paweł Jagiełło

O rozpoczynającym się adwencie mówił w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański papież Benedykt XVI. Ojciec Święty pozdrowił również polskich biskupów odbywających właśnie wizytę "Ad limina Apostolorum" czyli do progów apostolskich.

- Adwent jest czasem, gdy chrześcijanie powinni obudzić w swoich sercach nadzieję na to, że z Bożą pomocą, mogą odnowić świat - powiedział Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański.

Ojciec Święty powiedział też, że podczas każdego adwentowego oczekiwania na pamiątkę narodzin Zbawiciela, wspólnota chrześcijańska "wypełnia się radością, która w pewnym stopniu przenosi się na całe społeczeństwo". "Nadzieja chrześcijan - dodał - zwrócona jest ku przyszłości, ale zawsze mocno zakorzeniona jest w wydarzeniu z przeszłości" - dodał.

Po udzieleniu błogosławieństwa papież w kilku językach pozdrowił pielgrzymów. Zwracając się do Polaków powiedział: "Pozdrawiam pielgrzymów z Polski, a zwłaszcza biskupów przybyłych z wizytą "ad limina Apostolorum". I grupa biskupów odbywa właśnie wizytę "do progów apostolskich".

Zwyczajem lat ubiegłych na Placu św. Piotra zostanie zbudowana szopka i świąteczna choinka. Ofiarodawcą tegorocznego drzewka jest Austria. Zwyczej ten wprowadził w 1982 roku Jan Paweł II.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051127170113979