Benedykt XVI odwiedzi Częstochowę

wto, 29 lis 2005, 06:01:37

Autor: Paweł Jagiełło

Ojcicec Święty Benedykt XVI podczas przyszłorocznej pielgrzymki do Polski prawdopodobnie odwiedzi Częstochowę. Informuje o tym metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Papież zapewnił o tym biskupa podczas wczorajszej prywatnej audiencji. Wiadomo, że pielgrzymka do Polski ma się odbyć w czerwcu 2006 roku, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tego terminu.

"Nie wiem, czy wolno mi to mówić, ale po prostu bardzo pokornie go (papieża) prosiłem. I odpowiedział, że tak, że wszystko na to wskazuje, że w Częstochowie będzie, choć może krótko. Ale odpowiedział mi, że tak i że na ten temat były rozmowy. Powiedziałem, jak bardzo się cieszymy - powiedział abp Nowak.

Podkreślił przy tym, że rozmowa z papieżem była dość długa (trwała ok. 15 minut). Benedykt XVI cierpliwie słuchał i miło wspominał swoje pobyty w Częstochowie (był tam dwa razy). "Rozmowa była bardzo sympatyczna, ja byłem niezwykle zadowolony" - dodaje częstochowski hierarcha.

Również bp Kazimierz Nycz, który podobnie jak abp Nowak gościł u Benedykta XVI zapytany w poniedziałek przez PAP o to kiedy będzie znany dokładny termin i plan wizyty papieża odpowiedział, że nie wie czy już po zakończeniu wizyt polskich hierarchów w Watykanie czy później. "Jedno można powiedzieć, jeżeli wizyta ma być w czerwcu, to pewne szczegóły muszą być znane co najmniej 5-6 miesięcy wcześniej" - dodał.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051129060137953