Papież przyjedzie w maju

śro, 7 gru 2005, 11:32:04

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Papież Benedykt XVI przyjedzie do Polski w maju w przyszłym roku, a nie jak wcześniej zapowiadano, w czerwcu. O zmianie terminu wizyty papieża poinformował wczoraj na lotnisku w Krakowie abp Stanisław Dziwisz, który właśnie wrócił z Watykanu.

Metropolita krakowski, który powrócił z Rzymu, gdzie składał wizytę sprawozdawczą powiedział wczoraj, że byłoby lepiej, gdyby pielgrzymka nie odbywała się w tym samym terminie, kiedy mają miejsce Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Abp Stanisław Dziwisz dodał również, że decyzja dotycząca terminu pielgrzymki papieża do Polski zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni. Na razie nie wiadomo, czy w związku ze zmianami terminu ulegnie również zmianie długość wizyty papieża w Polsce.

Początkowo zapowiadano, że wizyta Benedykta XVI będzie trwała dwa dni, a papież miałby odwiedzić wówczas Kraków, Warszawę oraz prawdopodobnie Częstochowę. Wczoraj natomiast abp Dziwisz powiedział, że papież miałby oprócz Krakowa przyjechać także do Oświęcimia oraz Wadowic. Prawdopodobnie po świętach Bożego Narodzenia poznamy pierwsze szczegóły wizyty Benedykta XVI w Polsce.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005120711320424