Patriarchat Moskwy zgadza siez Watykanem w sprawie homoseksualizmu

wto, 13 gru 2005, 12:34:43

Autor: Mateusz Markiewicz

Ks. Igor Wyżanow, przewodniczący Komisji ds. Dialogu Międzychrześcijańskiego w Patriarchacie Moskwy i Wszechrusi poinformował, że Patriarchat w pełni zgadza się z Watykanem w sprawie podejścia wobec problemu homoseksualizmu.

Batiuszka stwierdził, że pomimo rozbieżności w sprawie celibatu duchownych, w sprawie skłonności homoseksualnych u kandydatów do kapłaństwa panuje pełna zgodność między obydwoma Kościołami. Ks. Wyżanow dodał, że "W Piśmie św. homoseksualizm został nazwany grzechem i nie pozostawia to możliwości innych interpretacji."

Tymi słowami duchowny wyraził ogromne zdziwienie próbami niektórych wspólnot protestanckich chcących zrewidować podejście biblijne wobec "tej wady" jak się wyraził. Batiuszka uważa, że chcą oni zachować poprawność polityczną i znajdują się pod wpływem świeckich prądów myślowych pozbawionych wszelkich moralnych podstaw.

Ks. Igor Wyżanow ponadto stwierdził: "Jeśli osobom świeckim zabrania się uprawiania zachowań homoseksualnych, to tym bardziej kandydatom do kapłaństwa, a ludzie w Kościele poszukują nie poprawności politycznej, lecz twardych podstaw swojej wiary w życiu." Ponadto batiuszka dodał, że na "homoseksualistów należy patrzeć jak na ludzi cierpiących na poważne schorzenie".

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051211123443657