Opowieści z Narni - darmowe pokazy przedpremierowe

pon, 12 gru 2005, 02:37:29

Autor: Mateusz Dunikowski

W Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Toruniu, Łodzi i Zielonej Górze - w tym tygodniu odbędą się darmowe pokazy przedpremierowe filmu.

Projekcje przeznaczone są wyłącznie dla duszpasterzy, katechetów, polonistów oraz dyrektorów szkół. Odbędą się one w 10 miastach od połowy grudnia.

Po obejrzeniu filmu będą rozdawane propozycje materiałów pomocnych do przeprowadzenia np. lekcji religii, lub innych odpowiednich zajęć z dziećmi. Zapisy prowadzi koordynator w danym mieście. Darmową wejściówkę można otrzymać w kinie na 30 min. przed projekcją (po uprzednim zapisie telefonicznym u koordynatora). Ilość miejsc ograniczona.

Film na podstawie powieści C. S. Lewis'a to próba zaproszenia dzieci do bajkowego świata, w którym osobowości bohaterów i ich przygody nawiązują w subtelny sposób do wydarzeń z Ewangelii. Dlatego Kościół w wielu krajach z zaciekawieniem oczekuje na premierę filmu opartego na pierwszej części serii "Opowieści z Narni" , zatytułowanej: "Lew, Czarownica i Stara Szafa". W polskich kinach film ukaże się w dniu 6 stycznia. W wielu krajach (tak jak w Polsce - dzięki uprzejmości Forum Film - polskiego dystrybutora filmów Walta Disneya) pojawiają się inicjatywy mające na celu wykorzystanie filmu do pracy katechetycznej i edukacyjnej.

Szczegółowy plan pokazów jest na stronie www.narnia.org.pl.

W Internecie, na stronie producenta (www.narnia.com) , można obejrzeć tzw. "trailery" filmu.

 

Zobacz również:
Lew, Czarownica i krytycy
"Lew, Czarownica i stara szafa" - chrześcijańskie oblicze Disney'a?

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051212023729244