Boże Narodzenie niepoprawne politycznie

sob, 17 gru 2005, 22:11:19

Autor: Anna Gazda

W miejscowości Raleigh w Stanach Zjednoczonych właścicielka restauracji McDonald’s zamieściła obok swojego lokalu napis reklamowy o treści: „Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, Jezus jest powodem świętowania”.  Fakt ten wywołał w tym mieście debatę na temat poprawności politycznej.

Treść tej reklamy oburzyła, Amandę Alpert- mieszkankę Raleigh, która zażądała zmiany tekstu zgodnie z panującą w USA modą na poprawność polityczną. Oznacza to w tym przypadku, że zwrot „radosnych Świąt Bożego Narodzenia” powinien zostać zastąpiony zwrotem „radosnych wakacji”. Taką regułę zastosowano w bieżącym roku nawet w Białym Domu, wysyłając kartki świąteczne z życzeniami „radosnego sezonu wakacyjnego".Właścicielka restauracji twierdzi, że ma prawo do takiego sformułowania treści reklamy i nie zamierza jej zmieniać.

Jednocześnie podkreśla, że połączenie treści religijnych z wakacjami wpływa pozytywnie na biznes. Z powodu reklamy nawet osoby, które zwykle nie korzystają z usług McDonald’s zatrzymują się tutaj w celach konsumpcyjnych. Szczególnie dużo przychodzi w ostatnim czasie grup chrześcijańskich, które chcą w ten sposób poprzeć „niepoprawną politycznie” treść reklamy, podkreślając że Boże Narodzenie to nie „jakieś tam” ale chrześcijańskie święto.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051217220746295