Więzienia bez choinki

wto, 20 gru 2005, 00:06:04

Autor: Mirosław Miarczyński

Sąd w Berlinie zdecydował, że więźniowie osadzeni w palcówkach penitencjarnych w Niemczech nie mają prawa wystawiać bożonarodzeniowych choinek. Dlaczego? Choinki są bowiem zagrożeniem – wadliwe oświetlenie może spowodować pożar, ozdoby choinkowe natomiast to świetna okazja do grypsery i szmuglu.

 Choinek bożonarodzeniowych w celach zatem nie będzie. Więźniowie będą śpiewać słynną niemiecką kolędę „O Tannenbaum” bez opiewanego w niej drzewka.

Choinka, a właściwie bombki i inne ozdoby to znakomite miejsce do ukrycia narkotyków, grypsów czy też broni – argumentowali sędziowie. Zakazane substancje i przedmioty można przemycić zza murów nawet w gałązkach!

Wadliwie działające oświetlenie może doprowadzić do spięcia i pożaru, a ten w więzieniach jest szczególnie niebezpieczny. Gdy szaleją płomienie – osadzeni mają marne szanse na przeżycie.

Awantura o więzienne choinki wybuchła po raz pierwszy w 2004 roku – w berlińskim więzieniu Tegel naczelnik tej placówki odrzucił wówczas podanie osadzonego o pozwolenie na drzewko.

newsroom.gery.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051220000345797