O Radiu Maryja w Watykanie

wto, 20 gru 2005, 00:19:14

Autor: Marta Kamińska

Polscy biskupi przebywający w Watykanie z tradycyjną wizytą u Papieża "ad limina Apostolorum" poruszyli kwestię działalności Radia Maryja. Jego stanowisko często odbiega od stanowiska Konferencji Episkopatu Polski, a jednocześnie uważa się ono za radio katolickie.

Wśród hierarchów kościelnych głosy na temat o. Rydzyka i jego Radia Maryja są podzielone. Sekretarz Generalny Episkopatu Polski bp Piotr Libera powiedział jednak, że Radio Maryja budzi niepokój polskich biskupów. Dlatego polscy duchowni, którzy odwiedzili kongregacje watykańskie poruszyli temat Radia Maryja. Ks. prałat Charles Scicluna, promotor sprawiedliwości i ekspert Kongregacji powiedział, że kryterium podstawowym w tej sprawie powinno być stanowisko Konferencji Episkopatu Polski i jeśli jakiekolwiek media prezentują wizje inne niż Konferencja, to nie mogą uchodzić za media katolickie. Problem z Radiem Maryja powinien być jednak rozwiązany w Polsce.

Również Benedykt XVI nie odniósł się bezpośrednio do sprawy rozgłośni o. Rydzyka, tylko ogólnie do sprawy mediów świeckich i katolickich. Papież zaapelował do mediów katolickich, aby pozostawały one w ścisłej jedności z biskupami.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005122000162351