Kościelna kolejka na aukcji

wto, 20 gru 2005, 10:08:23

Autor: Jerzy Piątek

Na jednym z chrześcijańskich serwisów aukcyjnych w internecie wystawiono kolejkę. Nie jest to zwykłą zabawka dla dzieci i dorosłych – na każdym wagoniku podpisał się jeden kardynał z Niemiec, do zestawu dołączono papieskie błogosławieństwo na pismie. Na boku lokomotywy widnieje napis „Pumpa ecclesiae” („kościelny pociąg”). Podobno jest tylko dziesięć takich zestawów na świecie.

Kolejka sama w sobie nie jest niezwykła – to typowa zabawka o szerokości torów H0. Niezwykłą czynią ją autografy niemieckich kardynałów oraz – oczywiście – błogosławieństwo papieża jana Pawła II. Wagoników jest 16 – tyleż samo podpisów. Jest wśród nich autograf kardynała Ratzingera, obecnie Benedykta XVI.

Kolejkę wystawiono pod młotek w serwisie Vivat.de, który jest księgarnią oraz internetową platformą aukcyjną. Jak na razie internauci nie chcą brać udziału w licytacji – nie złożono ani jednej oferty. Nie ma się co dziwić – cena wywoławcza „pumpa ecclesiae” jest wprost ogromna – 7777 euro. Do końca licytacji pozostało jednak nieco ponad dziesięć dni – być może znajdą się nabywcy...

Kliknij obrazek, aby powiększyć >>

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051220100823255