Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kwaśniewski zeznawał w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II?

Wczorajsza „Rzeczpospolita" poinformowała, że prezydent Aleksander Kwaśniewski złożył już zeznania w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Kwaśniewski powiedział w radiowej „Trójce", że „nie potwierdza ani nie zaprzecza" tym doniesieniom.Według „Rzeczpospolitej" Aleksander Kwaśniewski zeznawał w Pałacu Prezydenckim. Pytania miał mu zadawać bp Tadeusz Pieronek, który przewodniczy krakowskiemu trybunałowi beatyfikacyjnemu.


Gazeta napisała, że prezydentowi zadano co najmniej kilkadziesiąt pytań. Dziennikarze spekulują, że Kwaśniewski mówił o wpływie Jana Pawła II na politykę światową i pozycję Polski oraz o poglądach społecznych papieża.

Prezydent Kwaśniewski powiedział w radiowej „Trójce", że nie czuje się powołany, żeby zabierać głos w sprawie świętości Jana Pawła II, ale może świadczyć o wielkości Papieża Polaka. Odmówił jednocześnie wypowiadania się na temat swojego udziału w procesie beatyfikacyjnym, ponieważ, jak powiedział, obowiązuje go tajemnica.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051222085546263

No trackback comments for this entry.
Kwaśniewski zeznawał w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II? | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
jeśli Kwaśniewski nie może to może mogą jego autorytety
widzącyzlublina nie, 25 gru 2005, 10:57:45
Może za Kwaśniewskiego wypowiedzą się jego autorytety : Sobotka, Michnik, Urban, Kieres a może sam abp Życiński lub protektor nobilitacji Miłosza i Szymborskiej Marceli Reich Ranicki (od 1948r szef cenzury w PRL a obecnie "papież niemieckiej krytyki literackiej").
 
catthegamer docenia Urbana jak w 1968r gomułkowcy
widzącyzlublina pon, 26 gru 2005, 22:02:51

Żeby porównywać Urbana i  funkcje jego intekigencji(jakby sugestywnie analogiczne do "twarzy ks Tisznera") z "twarzą polskiego kleru" to trzeba uważać narodowość żydowską za aktualnie starotestamentową o godności kapłańskiej judeochrześcijańskiej, co jest zgodne z teologiczną nadbudową powiedzenia o starszeństwie braci w wierze (protegowani  abp Życińskiego: ks Hryniewicz, Czajkowski, Weksler-w. i inni).

Już w 1968r gomułkowcy jako kryptosjoniści wypędzając w ramach pomocy dla walczącego Izraela kadry Instytutu Badań Jądrowych i dowództwo wojsk lotniczych a także zasużonych ubowców i różnych specjalistów budowy socjalizmu odmówili podaniu Urbana o alije do Palestyny. Jeśli chodzi o żydożerstwo i męki imion w transportach śmierci formowanych przez samorządy i policje żydowskie w gettach z pominięciem obowiązującej administracyjnej definicji Żyda podanej przez gubernatora Hansa Franka to sam Hans Frank na procesie w Norymberdze przeprosił "swój naród" jako , że uważał się za Żyda. Insynuacje w wierszu (przytoczonym chyba ni przypiął ni wypiął jakby jako dowód także i mojego żydożerstwa) o winie imion, kraju i narodu słowiańskiego golusu nie są więc słuszne.

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń