ESM - teraz Mediolan, za rok Poznań?

pią, 23 gru 2005, 01:09:02

Autor: Marcin Winiarski

Już za kilka dni w Mediolanie rozpocznie się 28. Europejskie Spotkanie Młodych. Jednak już teraz słychać spekulacje, gdzie młodzi spotkają się za rok. Wiele wskazuje na to, że kolejny etap „Pielgrzymki Zaufania Przez Ziemię” może być w Polsce.

„Następne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Europie Środkowej między 28 grudnia 2006 a 1 stycznia 2007” – taką lakoniczną informację podają bracia z ekumenicznej Wspólnoty z Taize, organizującej doroczne Spotkania. Wiele wskazuje na to, że gospodarzem kolejnego ESM będzie stolica Wielkopolski –Poznań. Wiadomo bowiem, że zaproszenie do Wspólnoty skierował zarówno metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki, jak i władze miejskie.
Poznań to wprost wymarzone miejsce, by odbyło się w nim ESM – położony jest w miejscu, gdzie krzyżują się liczne szlaki i dysponuje odpowiednią infrastrukturą (tereny targowe z nowoczesnymi i obszernymi halami, dobra komunikacja). Mieszkańcy miasta znani są też nie tylko z „wielkopolskiej gospodarności”, ale także z życzliwości i otwartości serc.
Jeśliby przewidywania te się sprawdziły Poznań byłby trzecim, po Warszawie i Wrocławiu, polskim miastem goszczącym uczestników ESM. Podkreślić jednak trzeba, że w chwili obecnej to nic pewnego. Miejsce, gdzie odbędzie się 29. ESM ogłoszone zostanie oficjalnie drugiego dnia zbliżającego się Spotkania w Mediolanie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20051223010611993