Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Prymas modlił się za prezydenta Kaczyńskiego

W bazylice archidiecezjalnej św. Jana Chrzciciela Prymas Polski kard. Józef Glemp przewodniczył Mszy Św. w intencji Ojczyzny z okazji inauguracji kadencji nowej głowy państwa. Prymas modlił się o pomyślność i boże błogosławieństwo dla nowego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Lech Kaczyński przybył wraz z małżonką Marią. W progu chór przywitał go hymnem "Gaude Mater Polonia".

Na początku Eucharystii kard. Józef Glemp powiedział: "Zapraszam wszystkich do udziału w tej modlitwie, niech owoce i jej skutki obejmą całą Ojczyznę i osobę rozpoczynającego urzędowanie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz jego współpracowników". Dodał, że podjęcie obowiązków przez nowego prezydenta daje okazję do modlitwy o pomyślność i błogosławieństwo boże dla niego i jego współpracowników.

Przypomniał, że archidiecezja warszawska jest w sposób szczególny związana z losami Polski. Przypomniał, że to właśnie w tej świątyni odbywały się koronacje królów, zaprzysięganie ustaw, święcenia tysięcy kapłanów i wielu biskupów. Warty podkreślenia jest również fakt, że to właśnie w tej świątyni nauczał Polaków Jan Paweł II, tutaj także znajduje się grobowiec kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kaznodzieja zwrócił również uwagę, że w bazylice św. Jana Chrzciciela są złożone szczątki wybitnych Polaków, m.in. króla Stanisława Augusta, który tu zaprzysięgał Konstytucję Trzeciego Maja.

"Życzymy całej naszej Ojczyźnie pod przewodem Pana Prezydenta wielu natchnień Ducha Świętego, dużo natchnień wielkiej ofiarnej miłości, do której zachęca Ewangelia" - kończąc podsumował prymas.

Po odśpiewaniu hymnu "Te Deum" prezydent Lech Kaczyński zszedł do krypty w podziemiach i złożył kwiaty na grobach prezydentów Gabriela Narutowicza i Ignacego Mościckiego oraz przy tablicy upamiętniającej Stanisława Wojciechowskiego.

Kaczyński modlił się również i złożył kwiaty w kaplicy, gdzie znajduje się sarkofag Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, po czym zgromadzeni zaśpiewali "Boże coś Polskę".

We Mszy uczestniczyli m.in.: były prezydent Lech Wałęsa, premier Kazimierz Marcinkiewicz wraz z członkami rządu, marszałek Sejmu i Senatu oraz posłowie i senatorowie. Obecny był również nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk, a także biskupi, m.in. sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Piotr Libera, biskup warszawsko-praski abp Sławoj Leszek Głódź, biskup polowy Tadeusz Płoski oraz przedstawiciele innych wyznań i wspólnot religijnych.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051223194605170

No trackback comments for this entry.
Prymas modlił się za prezydenta Kaczyńskiego | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kaczyński już był natchniony lepiej niż Tusk do konkurencji
widzącyzlublina pią, 23 gru 2005, 22:51:18
z Kwaśniewskim w bezwzględności potwierdzania naszości wojny z Irakiem wszczętej przez protestanckich braci neokonserwatystów-sjonistów i wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem gdy niezadawalającymi wynikami utrudniały wykorzystanie wpływów naszych starszych braci w wierze Annaasza, Kajfasza i Judasza na środki masowego przekazu informacji. Otoczył się też lepszymi chachmenciarzami (Dorn, Sikorski itd) niż Tusk (Niesiołowski, Komorowski, Rokita itd), którego dziadek zetknął się w Stuthofie z polskim holocaustem, co mogło utrudniać wykorzystanie wnuka jako medium przez holocaustbiznesmenów narodu ciągle wybranego. Po potępieniu "kościoła Rydzyka" (do którego przed wyborami jakby skłaniał się Kaczyński)  Prymas Glemp radzi właściwie Kaczyńskiemu czerpanie natchnienia z przemówień abp Życińskiego i Michnika w sanktuarium na Skałce na pogrzebie Miłosza jako wzoru chrześcijańskiej kultury. Jego obawy o rozbicie Kościoła chyba jednak są płonne gdyż nawet powieszenie biskupów manipulujących sejmem rozbiorowym przez powstańców kościuszkowskich i potępienie rozbiorowego prymasa Podolskiego przez większość jego poczciwych owieczek nie rozbiło Kościoła w Polsce. 
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń