Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Becikowe" dla każdej mamy

Sejm zmienił dziś ustawę o świadczeniach rodzinnych. Wprowadził tym samym tzw. "becikowe". Jest to jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 zł dla każdej matki z tytułu urodzenia dziecka. Inicjatorem "becikowego" jest Liga Polskich Rodzin.

Zmiana ustawy autorstwa LPR-u zakłada przyznanie każdej rodzinie zapomogi w wysokości 1000 zł. na każde nowonarodzone dziecko. Dla rodzin mających dochód poniżej 540 zł. na osobę (granica minimum socjalnego) świadczenie wyniesie 2000 zł. Przyjęte zmiany pozwalają również samorządom na wypłacenie większego „becikowego”.

"Cieszę się, że Liga Polskich Rodzin mogła na Nowy Rok zrobić prezent w postaci "becikowego" polskim rodzinom. Każdej polskiej mamie życzę wszystkiego najlepszego" - skomentował sejmowe głosowanie Roman Giertych, szef Klubu Parlamentarnego LPR, jeden z pomysłodawców "becikowego". Uważa on również, że ta decyzja ma charakter symboliczny i stanie się początkiem prorodzinnej polityki państwa.

Jeśli prezydent Lech Kaczyński podpisze ustawę, pieniądze będą mogły być wypłacane już od początku stycznia 2006 roku.

Wiele osób uważa, że wypłacenie 1000 zł. z tytułu urodzenia dziecka wcale nie zwiększy liczby urodzin w Polsce. Zwolennicy "becikowego" podkreślają jednak, że ta inicjatywa nie ma na celu poprawienia przyrostu naturalnego, ma to być kwota symboliczna, która rozpocznie politykę państwa nastawioną na zwiększenie opieki wobec polskich rodzin.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20051229184416388

No trackback comments for this entry.
"Becikowe" dla każdej mamy | 45 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
"Becikowe" dla każdej mamy
Jakub pią, 30 gru 2005, 00:29:16
Zbrodnia....

---
Swiatyj Boże, swiatyj Krepkij,
Swiatyj Biessmiertnyj, pomiłuj nas!

 
"Becikowe" dla każdej mamy
mateuszwroc pią, 30 gru 2005, 11:23:05

Warto dodać, że becikowe dla wszystkich jest zasługą PO, która stwierdziła, że PiS w kampanii oskarżał ją o brak solidarności, to PO postanowiła być solidarna i była za poprawką dającą becikowe każdej mamie.

P.S. A moja mama za urodzenie mnie w 1989r. dostała becikowe.

---
Precz z poprawnością polityczną!

 
"Becikowe" dla każdej mamy
Bai Lung pią, 30 gru 2005, 14:33:42
Nie mam ochoty wyliczać i le znów na tym szaleństwie stracimy, ani każdy z osobna, ani jako społeczeństwo.
Piszę bo chcę wyrazić nadzieję, że może wreszcie teraz nikt poważny nie będzie dalej nazywał Ligi prawicą, a tym bardziej "skrajną" (jak to ma w zwyczaju np. michnicja). Jak się okazuje pobożni socjaliści potrafią być nie mniej obłąkani od bezbożnych. Szkoda tylko, że religijność, prawdziwa czy rzekoma, stała się wyznacznikiem pozycji na scenie politycznej; no ale właściwe podziały ktoś celowo zacierał.
 
"Becikowe" dla każdej mamy
hermes pią, 30 gru 2005, 15:24:19
PO osiagnela dno i zaczela kopac. PO nie ma nic wspolnego z partia liberalna, tu wogule jakiekowiel poglady nie maja znaczenia, to jest partia karierowiczow i salony wybiorczej.

---
"Przypadek to pseudonim Boga, kiedy nie chce czegoś firmować w całej rozciągłości" - A.France

 
"Becikowe" dla każdej mamy
julitka (blk) pią, 30 gru 2005, 15:42:21

Już widzę oczyma duszy tę radość w rodzina takich, jak córki Kulczyka zamężnej za Lubomirskim czy innym Zamojskim! Dopieroż to równość pomiędzy matkami - Polskami nastanie! Ileż ubogacenia duchowego zawdzięczamy LPR!

A na serio - to becikowe powinno przysługiwać od np. 2/3 przeciętnego dochodu na głowę członka rodziny i rosnąć w  miarę zmniejszania się tego dochodu. Wtedy miałoby wymiar jakoś ekonomiczny, a nie wyłącznie ideologiczny.

Poza tym nie wiadomo, czemu ma to becikowe służyć: do rozrodu nie zachęci żadnej rozsanej rodziny, skoro wychowanie dziecka od porodu do dorosłości (tj. 18 lat) bez żadnych luksusów kosztuje około 600.000 PLN... Jako z kolei manifestacja "poparcia dla rodziny" jest zxe względu na nikłość bodźca ekonomicznego - wręcz idiotyczne.

---
julitka

 
"Becikowe" dla każdej mamy
Integrysta pią, 30 gru 2005, 22:28:30
Precz z komuną!!! Komunizm jest zakazany i karalny w Polsce (to znaczy jego głoszenie) - powinno się zacząc egzekwować ten przepis - od lewej strony do drugiej lewej strony.

---
Ora pro nobis sancta Dei Genitrix ut digni efficiamur promisionibus Christi.
 
"Becikowe" dla każdej mamy
Natalia Róża pią, 30 gru 2005, 22:54:08

Udawanka. Tylko kto sie na to nabierze???

---
Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary?
Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

 
Becikowe...
Paweł Jagiełło sob, 31 gru 2005, 10:16:50
Już od dwóch miesięcy pisuję na kosciol.pl. I nawet nie martwi mnie tak bardzo, że pisują tu ludzie wyznających różne religie, mimo, że jestem konserwatywnym (czyli po prostu normalnym) katolikiem.

Najbardziej martwi mnie co innego. Brak myślenia u czytelników serwisu, szczególnie u tych najaktywniejszych - piszących komentarze.

Chyba największym Waszym problemem jest brak rozsądnego myślenia. Wielkie larum podniosło się po moim tekście o becikowym - że to socjalizm, że szkoda pieniędzy, że to tylko populizm. To dobrze, że interesujecie się także polityką. Ale dziwi mnie fakt, że osoby religijne (bo w sumie tacy tu zaglądają) tak boją się, gdy zaczyna wspierać się rodzinę.

Czy Wy zbiedniejecie jak rząd znajdzie pieniądze na "becikowe"? Pewnie nie (nawet min. finansów - Teresa Lubińska uważa, że nie jest to duża kwota i pieniądze znajdzie). A czy coś się zmieni w rodzinach, które dostaną ten 1000 czy 2000 zł? Pewnie tak, ale to nie będzie rewolucja. Przyrost naturalny pewnie też się nie zwiększy.

"Becikowe" będzie drobnym gestem ze strony państwa. Takim symbolicznym, żeby każda polska matka wiedziała, że ktoś stara się o nią i jej dziecko troszczyć.

Jeszcze jedna uwaga - na Ukrainie (dużo biedniejszej niż Polska) "becikowe" w przeliczeniu na złotówki (biorąc pod uwagę wielokrotność średniej pensji) wynosi ok 15 tys. zł. Im jakoś nie szkoda i nie lamentują, że to socjalizm i "zbrodnia" (patrz jeden z komentarzy)
 
"Becikowe" dla każdej mamy
piotrwr sob, 31 gru 2005, 11:54:04
panie Pawle
nie do konca moge sie zgodzic z Pana komentarzem. becikowe to czysty populizm sam pan pisze ze nie zwiekszy to przyrostu naturalnego (bo niby w jaki sposob 1000zl?). sa inne duzo lepsze na to sposoby. matki beda chcialy rodzic gdy beda wiedziec ze beda mialy za co wychowac wyksztalcic itd swoje dzieci, wiec ten 1000 to kpina. tlumaczenie ze lepsze to niz nic jest bez sensu i kazdy kto zna sie na finansach to wie. a to co zrobila PO i co jest tak krytykowane nie do konca jest takie zle i pozbawione logiki. partia ktora chciala podatku liniowego i innych tego typu rzeczy jest konsekwentna i teraz tez glosowala za tym ze pieniadze publiczne naleza sie wszystkim takze tym ktorzy radza sobie w obecnych czasach (za to ze sa obrotni maja dostawac mniej?). nikt jakos sie nie buntuje ze osoby te ktore maja dostac TYLE SAMO CO INNI wplacaja do kasy wiecej. wiec czasami nie wiem skad ten lament. dziwia mnie te oskarzenia padajace najczesciej od strony zwolnennikow partii "prawicy" (PIS LPR) najwiekszych demagogow gospodarczych i populistow (samoobrona jest bezkonkurencyjna). czasem sobie tak mysle ze kazde spolecznstwo ma taki rzad i prezydenta na jakiego zasluguje.
zartaz pewnie mi sie oberwie bo na portalu ekumenicznym w kraju katolickim nie wypada pisac zle o "prawicy"
pozdrawiam
 
"Becikowe" dla każdej mamy
Edith sob, 31 gru 2005, 15:04:50
Jestem matką trójki dzieci (6,5 roku,20 mies oraz 10 tygodni - pod sercem). Najmłodsze urodzi się gdy becikowe bedzie obowiązywało. Za tysiąc złotych mogę kupic nozy wózek i materacyk do łóżeczka lub ok 20 duzych paczek pampersów. Mogę też odłożyć na fundusz inwestycyjny, zeby maluch mógł studiować na Harvardzie - tylko ze studia rozpocżć by musiał w wieku 250 lat :). Tysiąc złotych, przez powiedzmy 25 lat finansowania dziecka to 3.33 zł miesięcznie (brutto!). Gdyby obniżono podatki bezpośrednie (liczę na to) dla rodzin z dziećmi, zlikwidowano ZUS na rzecz form ubezpieczeniowych z prawdziwego zdarzenia(marzenie mojego zycia), obnizono podatki pośrednie którymi obłożone są artykuły dzieciece - mogłabym zaoszczędzić więcej niż 3.33 zł miesięcznie, i odłożyć więcej niż 50 zł (tyle obecnie odkładam) dla każdego dziecka. Gdyby, gdyby... Modlę się o rozsądek dla rządzących... Mateuszwroc - i co Ty teraz masz z tego komunistycznego becikowego? Co z tego miała Twoja Mama? pozdr

---
Benedictus

 
"Becikowe" dla każdej mamy
Janek! pon, 9 paź 2006, 23:31:53
Polska jest na skraju katastrofy demograficznej. Zachodnia europa już dzisiaj doświadcza skutków takiej katastrowy! Każdy krok polityki pronatalistyczne jest dobry! Polecam serwis dla rodziców o becikowym becikowe.com, całkiem niezły.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń