Prezydent Lech Kaczyński u Papieża

czw, 26 sty 2006, 19:15:17

Autor: Mateusz Markiewicz

Papież Benedykt XVI przyjął dzisiaj na audiencji prywatnej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie było podzielone na dwie części - oficjalną i prywatną. Część prywatna odbyła się w bibliotece i trwała prawie pół godziny. Podczas części oficjalnej u boku Prezydenta była małżonka i członkowie delegacji.

Podczas audiencji Benedykt XVI miał na sutannę założoną komżę, mucet zimowy i stułę. Prezydent był ubrany w czarny garnitur. Podczas rozmowy prywatnej rozmawiano o polskim Kościele, sprawach europejskich i międzynarodowych. Lech Kaczyński przekazał także pisemne zaproszenie do odwiedzenia Polski.

Część oficjalna trwała kwadrans. Podczas niej do Papieża podchodzili członkowie delegacji, którzy otrzymywali pamiątkowe różańce. Przezydent RP ofiarował Benedyktowi XVI dzieło świętego Jana od Krzyża "Poemas Mayores". Okładka została ozdobiona bursztynami. Biskup Rzymu ofiarował natomiast Lechowi Kaczyńskiemu trzy medale pierwszego roku swojego pontyfikatu - złoty, srebrny i brązowy. Po wizycie u Papieża Prezydent RP rozmawiał z Sekretarzem stanu Watykanu. Następnie zszedł do grót, gdzie modlił się przy grobie Jana Pawła II.

Watykan i Włochy to pierwsze kraje, które odwiedza Lech Kaczyński jako urzędujący Prezydent RP.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060126161517943