Modlitwy chrześcijan za ofiary tragedii

pon, 30 sty 2006, 00:22:06

Autor: Jerzy Piątek

Za ofiary katastrofy w Chorzowie modlił się dziś w południe Benedykt XVI. Podczas niedzielnych nabożeństw w intencji poszkodowanych i ofiar modlili się dziś również polscy protestanci i prawosławni.

 

W nabożeństwie na Anioł Pański papież zwrócił się do Polaków znajdujących na placu św. Piotra ze słowami otuchy. - „Myślę o tragicznym wypadku, jaki zdarzył się wczoraj wieczorem w Chorzowie, w którym straciło życie wiele ofiar. Zawierzam Bożemu miłosierdziu tych, którzy zginęli”.

Modlitwy za ofiary tragedii odbywały się we wszystkich kościołach w całej Polsce. Przed południem w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy na terenach wystawowych, którą celebrował biskup Damian Zimoń. W nabożeństwie wziął udział premier Kazimierz Marcinkiewicz.

 Po sobotniej tragedii Janusz Jagucki, biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP wystosował list kondolencyjny m.in. na ręce Tomasza Pietrzykowskiego, Wojewody Śląskiego. Za dusze zmarłych modlili się również wyznawcy prawosławia.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060130001605231