Caritas pomaga ofiarom tragedii w Katowicach

śro, 1 lut 2006, 01:42:03

Autor: Katarzyna Radzięta

W akcję ratowania i pomocy ofiarom tragedii w Katowicach włączyła się Caritas Archidiecezji Katowickiej, a wraz z nią cały katowicki kościół. Uruchomiony został specjalny rachunek bankowy, można wysyłać sms-y i przekazywać dary rzeczowe.

 

Do akcji włączyły się też Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne - tarnowska, opolska, gnieźnieńska, warmińsko–mazurska i zielonogórska, rzeszowska i warszawska. W niedzielę Caritas Polska przeznaczyła już 100 tys. zł. dla wszystkich potrzebujących. Dostarczono również koce oraz gorące posiłki dla ratowników. Wszyscy poszkodowani objęci zostali opieką duchową i psychologiczną przez kapelanów szpitalnych.

Caritas Polska udostępniła też specjalny rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat dla ofiar tragedii i ich rodzin. Uruchomiony został numer, pod który można wysyłać sms-y, z których dochód również zostanie przekazany dla ofiar tragedii. Wszystkie uzyskane środki zostaną wykorzystane na leczenie, rehabilitację i pomoc psychologiczną dla ofiar i ich rodzin.

Więcej informacji na temat możliwości pomocy ofiarom można uzyskać na stronie Caritas – http://www.caritas.pl/

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060201012929175