Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Bajka o Chrystusie

Włoskie organa sprawiedliwości (sąd w Viterbe – na północny zachód od Rzymu, w regionie Latium) postanowiły w piątek 27 stycznia 2006r ogłosić przerwę w procesie wytoczonym jednemu z kapłanów Kościoła katolickiego oskarżonemu przez wojującego ateistę, agronoma z wykształcenia, Luigiego Cascioli. 

Ten 72 letni Włoch oskarżył proboszcza z parafii świętego Bonawentury w Bagnoregno o wykorzystywanie ludzkiej łatwowierności i publiczne głoszenie kłamstwa, co jest zakazane przez włoskie ustawodawstwo.

Nie jest to jednak tylko proces przeciwko księdzu Enrico Righi (75 lat) lecz pośrednio atak na Kościół i na całe chrześcijaństwo. Luigi Cascioli uważa, że nie posiadamy nawet dowodów na istnienie Jezusa, tak więc Kościół popełnia przestępstwo głosząc niesprawdzone pogłoski i podając je za prawdę.

Sędzia wysłuchał argumentów dwóch stron i poinformował, że wkrótce poda datę nowego przesłuchania w tej sprawie.

Powód jest zadowolony z dotychczasowego przebiegu procesu, który służy mu jako medialne wsparcie dla jego książki „Bajka o Chrystusie” jaką sprzedaje po 14,50 euro. Tezy zawarte w książce są dostępne na stronie autora redagowanej po włosku, angielsku, francusku i hiszpańsku: www.luigicascioli.it Luigi Cascioli jeszcze raz ogłosił, że Chrystus nie istniał, lecz jest postacią wymyśloną przez Kościół, który nadużywa ludzkiej łatwowierności podając Go za postać historyczną.

Nie byłoby w tym nic zabawnego, gdyby nie fakt, że ewentualna decyzja sądu popierająca stanowisko powoda zmusi do zamilknięcia wszystkich chrześcijan na terenie Republiki Włoskiej choć Cascioli mówi: « Nie chcę zakazać chrześcijanom głoszenia ich wiary, co jest zagwarantowane przez 19 art. Konstytucji, ale chcę zaprotestować przeciwko nadużyciom Kościoła katolickiego, który podpierając się swym autorytetem, wskazuje jako zdarzenia historyczne i fakty to, co jest zwykłym wymysłem.”

Artykuł 681 Kodeksu karnego we Włoszech wskazuje jako przestępstwo „wykorzystywanie ludzkiej łatwowierności”.

Proces towarzyszy kampanii w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu – 9 kwietnia, w której lewica oskarża Kościół o ingerencję w sprawy kraju.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20060202130516180

No trackback comments for this entry.
Bajka o Chrystusie | 27 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Bajka o Chrystusie
Jakub czw, 2 lut 2006, 21:19:15
W normalnym kraju normalny sędzia z miejsca odrzuciłby taką sprawę a nudzącemu się pismakowi wlepił karę za zabieranie sądowi czasu na pierdoły.

---
Swiatyj Boże, swiatyj Krepkij,
Swiatyj Biessmiertnyj, pomiłuj nas!

 
Bajka o Chrystusie
milka czw, 2 lut 2006, 22:11:55
a swoja droga, bardzo ciekawa sprawa!
czym sie skonczy? wtedy zobaczymy czy wlochy to normalny kraj czy nienormalny.
 
Promocja książki?
Oless pią, 3 lut 2006, 01:05:25
Eistein mawiał że dwie rzeczy są nieskończone ,
Wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego można mieć wątpliwości :)

Zastanawiam się o co chodzi temu staruszkowi? (oprócz tego że chodzi o promocję pewnie słabo sprzedającej się książki...)

1) O istnienie żydowskiego nauczyciela z I wieku ?
tego przecież właściwie nikt rozsądny nie podważa. Większość historyków, uczelni , badaczy przyjmuje to za fakt. Kościół chrześcijański rozpoczął się od Jezusa którego grupa ludzi uznała za Mesjasza. O Jezusie wzmiankuje zresztą Flawiusz i Tacyt.

2) O to że Jezus był Synem Bożym , czynił cuda i zmartwychwstał?
Tego głosić zabronić absolutnie nie może! Bo to własnie jest wyznanie wiary a każdy ma prawo mieć poglądy i wierzenia jakie mu się tylko podoba. Na tym polega demokracja. Nie uznaje Ewangelii za autentyczne? Jego sprawa. Czy ktoś go do tego zmusza? Nie słyszałem.
Dlatego zastrzeżenia tego czarodziejskiego Włocha są tak zdumiewające. Jezus to "wymysł Koscioła" no ubaw po pachy. W I wieku nawet nie było tak zinstytucjalizowanego Kościoła jaki zapewne zna obecnie. Chrześcijaństwo dopiero rozprzestrzeniało się po imperium rzymskim.

Umieram z ciekawości jakimi kosztami procesu zostanie obarczony 72 latek.
 
Bajka o Chrystusie
kacerz_Marek pią, 3 lut 2006, 01:18:53

Mon Dieu... Jak się człowiek uprze, to i w istnienie Caiusa Iuliusa Caesara nie uwierzy... mimo oczywistych dowodów na jego istnienie.

A różnica między udowodnieniem istnienia Caesara a udowodnieniem istnienia Jezusa jest taka, że o pierwszym mówi więcej źródeł historycznych.

Albo i lepiej - pozwę pierwszego lepszego filozofa - i niech mi udowodni, że Sokrates istniał. Albo uznam i opublikuję, że filozofia to kłamstwa i pozwę do sądu filozofów i historyków za rozpowszechnianie kłamst.


---
Życie bez Boga jest jak latająca łopata - bez sensu.
 
Bajka o Chrystusie
Zabulenka pią, 3 lut 2006, 02:19:17
Milka,
Na innej stronie napisalas "litosci! dalej nie rozumiem (moj ptasi mozdzek nie lapie).... Moze i tu sie przyda (?)
 
Bajka o Chrystusie
SEBASTIAN pią, 3 lut 2006, 11:55:23
Szokująca wiadomość.Negowanie prawd wiary jest nie do przyjęcia.Sąd powinien bronić niewinnych a nie prześladować z powodu wiary.Europa ma korzenie chrześcijańskie.Kościół mówi prawdę i przytacza fakty,niech sądy zajmą się raczej sprawą sekt,które zraniły i oderwały od wiary tylu ludzi.
 
Bajka o Chrystusie
Astaroth czw, 29 sty 2009, 21:00:53

Prawo to prawo. I argumenty typu "normalny kraj by na to nie pozwolił". Normalny kraj ma być waszym zdaniem krajem w którym to Bóg sprawuje władze? tak najlepiej było by znów powołac inkwizycje i ponowic wyprawy krzyżowe aby Ogniem i mieczem nawracac zbłądzone dusze... Po za tym artykuł jest napisany w taki sposob ,ze juz na wstepie stawia Powoda na zgóry przegranej pozycji. Ale cóż wolna interpretacja faktów, On oskarżył Kościół o Kłamstwo mając swoje powody , Autor artykułu przedstawił fakty tak aby to jego było na wierzchu. Brawo!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń