Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Jak długo jeszcze... ?

Dziś Prezydent Iranu Mahmud Ahmadinedżad wezwał to zrywania umów handlowych z krajami, gdzie media opublikowały karykatury Mahomet. Same obrazki nazwał "odrażającym działaniem", który ukazuje nienawiść zachodu do islamu. Kolejnym jego działaniem jest powołanie specjalnej instytucji, która zajmie się sprawa publikacji karykatur i nakładaniem sankcji na kraje, które to uczyniły.

Przyjrzyjmy się jak wygląda życie chrześcijan w Iranie. 22 listopada zamordowano wcześniej porwanego Irańczyka – Tori’ego, który nawrócił się na chrześcijaństwo, potem jego ciało podrzucono przed jego dom. Był on pastorem domowego kościoła. Zostawił po sobie żonę i osierocił czwórke dzieci. Niedługo po całym zajściu tajna policja wkroczyła do jego mieszkania w celu konfiskaty Biblii i literatury chrześcijańskiej w języku Farsi – zakazanych przez prawo. Następnie wkroczono do reszty domów chrześcijan.

W listopadzie 2005 roku przedstawiciele irańskie Ministerstwa Wywiadu i Bezpieczeństwa (MOIS) zatrzymali 10 chrześcijan, którzy zostali poddani torturom. Po tym zostali zwolnieni.

Po morderstwie Tori’ego przedstawiciele MOIS ostrzegli znanych przywódców chrześcijańskich na temat domowych kościołów: „“rząd wie co robicie, a my wkrótce po was przyjdziemy.”

Morderstwo pastora nastąpiło po tym jak Prezydent Iranu, Mahmoud Ahmadinejad na spotkaniu gubernatorów kraju oświadczył: „Powstrzymam chrześcijaństwo w tym kraju”. Tak odniósł się do szybko rozwijających się kościołów domowych.

W Iranie za apostazje od islamu grozi nawet kara śmierci.

Na podstawie Eurojihad.org

Stawiam pytania: Jak długo chrześcijanie europejscy będą bronić islamu przed krytyką, jednocześnie milcząco pozwalając na prześladowania swoich braci w krajach muzułmańskich ?
Jak bardzo będziemy przepraszać mahometan za publikacje karykatur przez niezależne gazety, jednocześnie nawet nie wspominając o zabijaniu chrześcijan w krajach islamu z powodów religijnych ?


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20060205161312646

No trackback comments for this entry.
Jak długo jeszcze... ? | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jak długo jeszcze... ?
Maciek nie, 5 lut 2006, 16:26:22

A ja zapytam inaczej:

Kto i po co wywołuje DZIŚ zadymę o karykatury opublikowane TRZY MIESIĄCE TEMU?

Czy chodzi o rzeczywistą obrazę muzułmanów, czy o pretekst do wojny handlowo-dyplomatycznej i uzasadnienie dla następnych aktów terroru?

Bo w to, że duńska gazeta dotarła do duńskich muzułmanów po trzech z górą miesiącach, to nie uwierzę. Nawet jakby ją wieźli na wielbłądzie.

---

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

 
Jak długo jeszcze... ?
medieval_man nie, 5 lut 2006, 18:53:46

Nawiazując do pytania w podsumowaniu artykułu:

dzisiaj po południu w Turcji, w Trapezuncie, przed kościołem pod wezwaniem Matki Bożej został przez młodego muzułmanina zastrzelony wychodzący po mszy z kościoła kapłan katolicki, 60-letni ksiądz włoski Andrea Santaro.

Podająca tę informację policja turecka na razie unika komentarza co do ewentualnego związku zamachu z manifestacjami islamistów wymierzonymi przeciwko umieszczaniu wizerunków Mahometa w prasie europejskiej

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń