Muzułmański kapelan?

śro, 8 lut 2006, 15:33:49

Autor: Adrianna Buniewicz

Polscy muzułmanie domagają się, aby w ciągu roku pracę w polskiej armii rozpoczął ich duchowny. Z chwilą jego powołania w jednostkach mają pojawić się sale do modlitw, a poborowym wyznającym islam zmieniona zostanie dieta – pisze „Nowy Dzień”.

W ciągu ostatnich pięciu lat służbę wojskową pełniło ponad 100 wyznawców islamu. Muzułmanie chcieliby, aby podczas oficjalnych uroczystości ich duchowni pojawiali się obok przedstawicieli Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelicko – augsburskiego. Ich starania mają szansę zakończyć się powodzeniem – zwłaszcza teraz, po skandalu związanym z opublikowaniem przez „Rzeczpospolitą” karykatur Mahometa.

Według przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP muftiego Tomasza Miśkiewicza, działanie w polskiej armii imama dowiodłoby tego, że Polska jest krajem tolerancyjnym i szanującym inne religie. Przypomina on, że do II wojny światowej muzułmanie mieli w polskiej armii swojego duchownego. Imam działa także m. in. w armii austriackiej i amerykańskiej.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060208153349905