Michael Jackson nie zaśpiewa modlitw Jana Pawła II

śro, 8 lut 2006, 22:17:13

Autor: Adrianna Buniewicz

Ksiądz Giuseppe Moscati – szef włoskiego wydawnictwa publikującego i promującego muzykę kościelną powiedział agencji CNS, że jest mało prawdopodobne, by w planowanych nagraniach modlitw Jana Pawła II wziął udział Michael Jackson.

 

Mimo, że Jackson został oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne dzieci, to nie można łączyć go z osobą polskiego papieża. „Watykanowi byłoby bardzo trudno przyjąć ten projekt” – tłumaczy ksiądz Moscati. Twierdzi jednak, że udział Jacksona w tym projekcie polegający na zaśpiewaniu np. jednego utworu czy śpiew w chórkach na pewno bardzo pomógłby w promocji płyty na świecie.

Ksiądz Moscati nie kontaktował się jeszcze w sprawie nagrań ani z samym Jacksonem, ani z żadnym z jego reprezentantów lub prawników. Żałuje, że taka wiadomość przedostała się do mediów.

Końcowy projekt będzie musiał uzyskać aprobatę Watykanu. Do stworzenia muzyki ksiądz Moscati wynajął dwóch włoskich kompozytorów, ale być może w projekcie wezmą udział śpiewacy, którzy sami skomponują muzykę do śpiewanych przez siebie tekstów Papieża. Na razie ksiądz poszukuje producenta, który ma kontakty z profesjonalnymi śpiewakami i który chciałby zaangażować się w ten projekt.

 

Źródło: CNS.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060208171713642