Krucjata w XXI wieku?

śro, 8 lut 2006, 18:06:12

Autor: Adrianna Buniewicz

Włoski minister do spraw reform, a jednocześnie jeden z przywódców znanej z wrogości do muzułmanów Ligi Północnej Robert Calderoli zaapelował do papieża: „Chrześcijanie są dyskryminowani”. Podkreślił, że islamiści zmienili swą strategię, atakują ambasady, „poruszają masy”, więc papież powinien wziąć przykład z Innocentego XI oraz Piusa V i... ogłosić krucjatę.

W wywiadzie udzielonym „La Repubblice” Calderoli zaprotestował przeciwko „układaniu się” papieża ze światem islamskim. Według niego dyskryminacja chrześcijan jest coraz bardziej widoczna, a prawa Koranu bywają ważniejsze od ustaw. Calderoli skrytykował także europejskie rządy: są według niego zbyt „miękkie” w sprawach dotyczących karykatur Mahometa. Rząd USA również nie znalazł uznania w oczach włoskiego ministra – jego zdaniem nie reaguje on właściwie z powodu złóż ropy znajdujących się w krajach islamskich.

Liga Północna złożyła we włoskim parlamencie wniosek o utworzenie komitetu przeciw dyskryminacji chrześcijan. Ma również powstać lista krajów muzułmańskich, które zagrażają zachodniej cywilizacji.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060208180612771