Sąd nie rozstrzygnie o istnieniu Jezusa

pią, 10 lut 2006, 20:56:52

Autor: Mirosław Miarczyński

Włoski ateista przegrał swoją prawną kurcjatę przeciwko Kościołowi Katolickiemu już na samym jej początku. Sąd oddalił pozew jaki Luigi Cascioli złożył przeciwko księdzu, oskarżając go o wprowadzanie ludzi w błąd przez opowieści istnieniu Jezusa.

 72-letni Cascioli uważa, że proboszcz miejscowej parafii a jednocześnie jego dawny szkolny kolega łamie włoskie prawo, publicznie oszukując ludzi. Okazało się jednak, że sąd miał w tej sprawie zupełnie inne zdanie. Nie tylko nie przyjął aktu oskarżenia, ale tez polecił wszcząć śledztwo o nękanie i oszczerwstwa w stosunku do księdza.

Proboszcz powiedział, że decyzja o odrzuceniu pozwu bardzo go ucieszyła. "Dzięki Bogu że tak się to skończyło, choć boję się, że Cascioli będzie chciał nadal ciągnąć tę sprawę".

Rzeczywiście, kiedy zdeklarowany ateista i autor książki "Bajka o Chrystusie" już oświadczył że złoży apelację do wuższej instacji. Zapytany o to czy nie boi się procesu o oszczerstwo, stwierdził że będzie to dla niego szczęśliwa okoliczność - oskarżyciele musieliby bowiem najpierw dowieść, że nie kłamie, a więc przedstawić dowody na istnienie Jezusa, a tych - według Casciolego - nie ma.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060210205416155