Papież o XX Międzynarodowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

pią, 10 lut 2006, 23:31:13

Autor: Mateusz Markiewicz

Benedykt XVI napisał 29 listopada 2005r. do Ks. Severino Kard. Poletto przesłanie z okazji organizacji w Turynie XX Międzynarodowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Papież stwierdził, że Igrzyska "będą dla wszystkich wymownym znakiem przyjaźni i przyczynią się do umocnienia solidarnego porozumienia między narodami". Według Prymasa Italii te wartości są szczególnie konieczne w naszych pełnych napięcia czasach, gdy ludzkość spragniona jest autentycznego pokoju.

Kościół partykularny przygotował specjalnie z okazji Igrzysk wirtualną wystawę o Całunie Turyńskim. Kard. Poletto powiedział "Pytano nas czy w czasie olimpiady odbędzie się wystawienie Całunu. Odpowiedzieliśmy, że nie, ponieważ wystawienie Całunu Turyńskiego jest wydarzeniem czysto duchowym. Nie wydawało się słuszne, by w czasie olimpiady, która sama w sobie jest wspaniałą imprezą sportową, tworzyć powiedziałbym „konkurencyjne” wydarzenie duchowe. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że na igrzyska przybędą ludzie z całego świata, z których wielu zainteresowanych jest całunem. Naszą odpowiedzią jest więc wirtualna, multimedialna wystawa o tym wszystkim co stanowi „misterium” Całunu”.

W miejscach sportowych i hotel będzie rozdawana Ewangelia św. Marka. Ponadto odbędą się nocne czuwania w intencji pokoju i ekumeniczne nabożeństwa.

Przesłanie Benedykta XVI (po włosku)

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060210233113765