Tysiące Polaków uczci pamięć Jana Pawła II

wto, 28 lut 2006, 18:00:38

Autor: Izabela Okrój-Hernik

2 kwietnia 2006 roku będzie miała miejsce pierwsza rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Tysiące Polaków chce tego dnia w Rzymie modlić w intencji zmarłego. W największych domach dla polskich pielgrzymów wszystkie miejsca są już dawno zarezerwowane, a tym, którzy chcieliby uczestniczyć w uroczystościach pozostają jedynie oferty w komercyjnych biurach podróży – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Oficjalne obchody pierwszej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II rozpoczną się wieczorem 2 kwietnia odmówieniem różańca – tak jak w ubiegłym roku, kiedy wierni modlili się o zdrowie papieża. Modlitwę tę ma poprowadzić wikariusz diecezji rzymskiej, kardynał Camillo Ruini. Na jej zakończenie w oknie pojawi się papież Benedykt XVI, który pozdrowi zgromadzonych na placu św. Piotra.

3 kwietnia papież Benedykt XVI odprawi w Bazylice św. Piotra mszę za duszę Jana Pawła II. W uroczystościach weźmie udział m.in. delegacja polskiego Episkopatu oraz tysiące wiernych. Wiadomo na pewno, że w Rzymie nie zabraknie wieloletniego sekretarza zmarłego papieża, arcybiskupa Stanisława Dziwisza.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060228180038419