Rok po 2 kwietnia

wto, 14 mar 2006, 23:42:17

Autor: Mateusz Markiewicz

Radio Watykańskie podało plan obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. 30 marca, w obecności Benedykta XVI, odbędzie się w Auli Pawła VI premiera drugiej części filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem". Ks. Camillo Kard. Ruini w liście do proboszczów Rzymu zaprosił wiernych do wspólnego odmawiania różańca o godzinie 21:00 2 kwietnia.

Wieczorne spotkanie ma być dziękczynieniem Bogu „za dar, jakim Jan Paweł II był dla Kościoła i ludzkości”. Ponadto Purpurat zauważył, że w spotkaniu chodzi o ponowne przeżycie „klimatu intensywnej modlitwy, która towarzyszyła odejściu Jana Pawła II na ostateczne spotkanie z Panem”. Natomiast Benedykt XVI ma pozdrowić uczestników tego spotkania z okna swojej prywatnej biblioteki.

Bp Jan Zając poinformował, że 2 kwietnia o 21:37 Watykan i Kraków zostaną połączone specjalnym telemostem. Jego Świątobliwość ma pozdrowić młodzież zgromadzoną pod "papieskim oknem" na placu przed Domem Arcybiskupów Krakowskich.

Również drugiego kwietnia, lecz wcześniej, bo o godz. 15:00, w Bazylice św. Jana na Lateranie zostanie odprawiona msza w języku polskim dla pielgrzymów przybyłych do Wiecznego Miasta. Dzień później, o godz. 17:30 Papież będzie sprawował Eucharystię w Bazylice Watykańskiej za duszę swojego Poprzednika.

Zarówno modlitwę różańcową jak i mszę z 3 kwietnia będzie transmitowała TVP.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060314184217429