Dialog życiową koniecznością

pią, 17 mar 2006, 02:06:00

Autor: Mirosław Miarczyński

Kardynał Poupard został mianowany przez papieża przewodniczącym Papieksiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego - informuje Agencja Zenit. Kardynał, który do tej pory był szefem Papieskiej Rady ds. Kultury, w dalszym ciągu będzie pełnił tę funkcję.

W wypowiedzi dla Radia Watykańskiego francuski purpurat mówił o wewnętrznej więzi między religią a kulturą, wymiarem międzykulturowym a międzyreligijnym, oraz przypomniał zdanie, jakie papież wygłosił podczas Światowych Dni Młodzieży w Kolonii: "Dialog międzyreligijny i międzykulturowy jest życiową koniecznością".

Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego zajmuje się dialogiem z religiami niechrześcijańskimi, od islamu przez tradycyjne religie Afryki do buddyzmu i szintoizmu. Natomiast stosunkami religijnymi z judaizmem kieruje Papieska Rada Wspierania Jedności Chrześcijan, na czele której stoi kardynał Walter Kasper.

Kardynał Poupard w wywiadzie dla katolickiej agencji Veritas mówił o relacji dialogu międzyreligijnego i dialogu międzykulturowego tak:

Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060317020610599