Latynosi przechodzą na islam

wto, 21 mar 2006, 10:34:30

Autor: Joanna Gacka

Jeszcze rok temu 20 letnia Gaby Gonzalez malowała paznokcie na czarno i używała ostrego makijażu, kłóciła się z matką, miała w pokoju ogromny bałagań i często imprezowała z przyjaciółmi. Dziś pochodząca z Hondurasu dziewczyna chodzi w muzułmańskiej chuście, bez śladu makijażu, modli się siedem razy dziennie i nie tyka wieprzowiny. Znana jako "siostra Gaby" dziewczyna przeszła na islam - podobnie jak wielu innych Latynosów.

Zmiany wyznania na islam są paradoksalnie pokłosiem ataków terrorystycznych z 11 września 2001. Amerykańscy muzułmanie, obawiając się ostracyzmu i ataków nienawiści, zdecydowali się otworzyć na inne grupy etniczne i kulturowe. Ostro potępili terroryzm i zaczęli "uczyć islamu" wszystkich chętnych. Początkowo nie myśleli o grupach hiszpańskojęzycznych, z którymi nie mieli do tej pory zbyt wielu kontaktów. Jednak to właśnie Latynosi okazali się najbardziej zainteresowani islamem.

Obecnie przy niektórych meczetach powstały nawet specjalne grupy latynoskie. Wiarę Mahometa przyjmują przede wszystkim ludzie młodzi - twierdzą, że właśnie w religii znaleźli sens swojego życia.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060321103430453