Afgański chrześcijanin wolny

śro, 29 mar 2006, 18:02:21

Autor: Mirosław Miarczyński

O ułaskawienie Afgańczyka Abdula Rahmana, któremu groziła kara śmierci za przejście na chrześcijaństwo, poprosił Benedykt XVI. W tej sprawie Papież wystosował list do prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja. Natomiast dziś agencje podały, że Rahman jest już wolny.Poinformował o tym minister sprawiedliwości Afganistanu. Wcześniej jeden z przedstawicieli afgańskiego rządu zapewniał, że Karzaj osobiście zaangażował się w tę sprawę.


Abdul Rahman został zatrzymany dwa i pół tygodnia temu, zgodnie z interpretacją szariatu, prawa religijnego, według którego powinien być skazany na śmierć za porzucenie islamu - chyba że zdecyduje się przyjąć go z powrotem.

41-letni Rahman przeszedł na chrześcijaństwo 16 lat temu, gdy współpracował z chrześcijańską organizacją charytatywną w pakistańskim Peszawarze, pomagającą uchodźcom afgańskim. Później Abdul Rahman wyjechał do Niemiec, gdzie mieszkał przez 9 lat do 2002 r. Wrócił do swej ojczyzny, aby połączyć się z dwójką dzieci, które przez cały czas mieszkały w Afganistanie. Wtedy właśnie jego krewni, którzy opiekowali się dziećmi podczas jego nieobecności, donieśli na policję o jego nawróceniu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060329180221716