2137.pl

nie, 2 kwi 2006, 18:35:52

Autor: Mirosław Miarczyński

O godzinie 21.37 2 kwietnia 2006 (w rocznicę śmierci JP II) zostanie uruchomiony serwis internetowy www.2137.pl, którego zadaniem jest pomoc ludziom w podejmowaniu zmian w swoim życiu. U podstaw tego pomysłu była myśl, że świat będzie się zmieniał jeśli zmieniać się będą zwykli ludzie. Dlatego w miarę rozwoju serwisu jego autorzy chcą przy jego pomocy realizować pomysłowe akcje tworzące pomosty pomiędzy zwykłymi ludźmi, zwłaszcza pomiędzy osobami ze zwaśnionych krajów.

Na początku serwis startuje wyłącznie w polskiej wersji językowej, docelowo ma funkcjonować zarówno w wielu językach krajów UE jak i hebrajskim czy arabskim.

Każdy użytkownik będzie miał możliwość zamieszczenia swojego zdjęcia i najważniejszych informacji o sobie. Zarówno te dane jak i treść podjętego postanowienia będą mogły być przeglądane przez innych uczestników. Możliwe jednak będzie także całkowite utajnienie tych informacji - pozostałyby one tylko we własnym sumieniu no i "do wiadomości JP II".

Filtrowanie treści przez dużą liczbę zmiennych pozwoli odnaleźć osoby, które, np. podjęły podobne postanowienie, mają podobny wiek, zawód, zainteresowania, miejsce zamieszkania, narodowość. Pozwoli wyszukiwać osoby o wyznaniu również odmiennym od własnego.

Komputer po pewnym czasie będzie pytał uczestników o stan realizacji podjętego postanowienia.

www.2137.pl ma charakter niekomercyjny. Powstaje dzięki bezinteresownej pracy i zaangażowaniu paru osób.


Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest warszawski psycholog Wiesław Nowak. Parę lat temu z pomocą paru przyjaciół uruchomił także niekomercyjny serwis poświęcony zmarłemu Markowi Kotańskiemu pod adresem www.psycholog.pl Do tej pory odwiedziło go ponad 270 000 osób, kilkaset wpisało tam swoje wspomnienia i myśli związane z Markiem czy swoim kontaktem z narkomanią. Z wpisów wynika, że wiele młodych osób dopiero z opowieści innych osób na tej stronie dowiedziało się o życiu i działaniach założyciela Monaru i Markotu.

Niech kropla drąży skałę zwłaszcza tam, gdzie zawiodły już dyplomacja i wszelkie wysiłki możnych tego świata. Internet nie zna granic - piszą autorzy sewrisu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060402183552267