O. Rydzyk na misje?

czw, 27 kwi 2006, 11:25:58

Autor: Marcin Pijaczyński

2 maja na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie biskupów. Im bliżej tego terminu, tym więcej informacji o możliwym odejściu o. Tadeusza Rydzyka z Radia Maryja, a nawet jego wyjeździe z kraju - informuje "Rzeczpospolita".

Według dziennika, decyzję dotyczącą losu dyrektora Radia Maryja, w reakcji na niedawne uwagi Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, miałby podjąć generał zakonu redemptorystów o. Joseph W. Tobin. Amerykanin nadzoruje z Rzymu działania redemptorystów na całym świecie. Przewodniczący Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź twierdzi, że nic mu nie wiadomo o ewentualnym wysłaniu o. Rydzyka na afrykańska misję, ale jest to wewnętrzna sprawa zakonu.

Wyjazd na misję ma być tylko jednym z wariantów ewentualnych zmian. Według innych źródeł, w razie ewentualnego odwołania o. Rydzyka z funkcji dyrektora radia, zostanie on w kraju i zajmie się prowadzeniem utworzonej przez siebie Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Według podawanego przez "Rz" ostatniego wariantu, odwołanie o. Rydzyka miałoby nastąpić dopiero, jeśli zawiodłyby inne sposoby uzdrowienia sytuacji w Radiu Maryja. Abp Głódź, jako szef zespołu do spraw radia, przedstawi biskupom nowy projekt umowy między episkopatem a prowincją redemptorystów, dotyczący Radia Maryja oraz nowy statut radia.

Źródło: Polska.pl/Rzeczpospolita

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060427112558664