Feniks 2006 dla Prymasowskiej Serii Biblijnej

czw, 27 kwi 2006, 12:32:40

Autor: Marta Putkowska

Oficyna Wydawnicza "Vocatio", podczas XII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, została wyróżniona nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. FENIKS 2006 został przyznany wydawnictwu w kategorii serii wydawniczej za "Prymasowską Serię Biblijną". Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystego koncertu 22 kwietnia 2006 r. w kościele NMP Matki Miłosierdzia.

"Prymasowska Seria Biblijna" to już 25 tomów naukowych opracowań Pisma Świętego, komentarze (w tym uznawany za prawdziwą perłę biblistyki – "Katolicki Komentarz Biblijny"), słowniki i encyklopedie, dzieła zawierające po kilkaset haseł dotyczących Biblii, będące dojrzałym owocem współpracy i erudycji wielu wybitnych biblistów i literaturoznawców z Polski i różnych stron świata. Od lat książki z tej serii wyznaczają najwyższe standardy w polskiej biblistyce. Seria ta to także zestaw niezrównanych narzędzi, pozwalających na przybliżenie Słowa Bożego polskiemu czytelnikowi. Każdy z tomów posiada wysoką rangę naukową. Nie byłoby "Prymasowskiej Serii Biblijnej" w jej obecnej postaci, gdyby nie opieka Księdza Prymasa Józefa Glempa oraz zaangażowanie dwóch osób: ks. prof. Waldemara Chrostowskiego z UKSW i ks. prof. Remigiusza Popowskiego z KUL-u.


Najnowsze dzieło z serii to "Słownik Hermeneutyki Biblijnej". Wcześniej w ramach serii wydano m.in. "Biblię w przekładzie ks. Jakuba Wujka" z 1599 roku, słowniki: "Wiedzy Biblijnej", "Antropologii Nowego Testamentu", "Symboliki Biblijnej", ale też "Podręczny Słownik Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski Starego Testamentu", ponadto "Encyklopedię Biblijną", "Katolicki Komentarz Biblijny" (tzw. komentarz św. Hieronima), "Konkordancję Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia" oraz "Synopsę Czterech Ewangelii". W przygotowaniu jest "Przewodnik Homiletyczny".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060427123240435