Bikini tylko na plaży!

czw, 27 kwi 2006, 13:40:03

Autor: Adrianna Buniewicz

Ivan Kordic - biskup chorwackiej wyspy Krk wystosował do władz wyspy list, w którym prosi o wyznaczenie w centrum miasta "strefy przyzwoitości", w obrębie której turyści nie mogliby przechadzać się ubrani jedynie w stroje kąpielowe. Biskup twierdzi, że widok niekompletnie ubranych plażowiczów "szkodzi duchowości, morale i duszy" innych mieszkańców miasta.

Władze nie odpowiedziały jeszcze na pismo biskupa, ale żyjący głównie z turystyki mieszkańcy wyspy Krk są przeciwni pomysłowi biskupa. Twierdzą, że miejskie plaże są położone bardzo blisko centrum miasta i nie ma nic dziwnego w tym, że część turystów "wpada" na chwilę do baru czy sklepu w centrum nie zawracając sobie głowy przyzwoitym odzieniem. Podkreślają, że zarówno wyspa Krk, jak i reszta kraju utrzymuje się głównie dzięki dochodom z turystyki, a zaostrzenie przepisów dotyczących obyczajowości mogłoby skłonić niektórych turystów do poszukania bardziej "liberalnych" miejsc letniego wypoczynku.

"Logiczne, że każdy odwiedzający miejsca święte powinien być przyzwoicie ubrany" - mówią miejscowi przedsiębiorcy, "ale chodzenie w miejscach publicznych w bikini jest jedynie kwestią dobrego smaku i wolności osobistej".

Nie wiadomo jeszcze, jak władze wyspy zareagują na prośbę biskupa Kordica, warto jednak podkreślić, że Kościół Katolicki w Chorwacji ma bardzo duży wpływ na życie społeczne. Przynależność do niego deklaruje ok. 90% Chorwatów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/200604271340034