Cień nad wizytą papieża

pon, 22 maj 2006, 16:16:54

Autor: Marcin Pijaczyński

Walcząca z księżmi-zdrajcami polska inkwizycja może położyć się cieniem na papieskiej wizycie - donosi brytyjski dziennik "The Times". Według dziennika, w wigilię wizyty w Polsce Benedykta XVI, Watykan jest pod presja ujawnienia "sieci polskich szpiegów", którzy mieli znajdować się w otoczeniu Jana Pawła II.

Zapowiadająca się na sentymentalną wycieczkę do kraju rodzinnego poprzednika pielgrzymka staje się usiana pułapkami. Wśród trudnych spraw ma być opóźnienie beatyfikacji Jana Pawła II i wizyta pochodzącego z Niemiec papieża w Auschwitz. "The Times" wspomina również o sprawie Radia Maryja. Według autora artykułu, Watykan groził zamknięciem tej popularnej wśród starszych Polaków i mieszkańców prowincji stacji wskazując na obecne w niej "nacjonalistyczne i ksenofobiczne poglądy".

Wśród całego tego zamieszania, wysoko postawieni polscy księża mają domagać się poznania tysięcy księży, zakonników i biskupów, którzy działali jako informatorzy i agenci komunistycznych służb.

"The Times" cytuje historyka IPN Andrzeja Grajewskiego oceniającego, że około 10 proc. polskiego duchowieństwa było na różne sposoby wykorzystywane przez komunistyczne tajne służby.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060522161654174