Papież w oknie na Franciszkańskiej

sob, 27 maj 2006, 08:52:16

Autor: Marcin Pijaczyński

Benedykt XVI ukazał się wieczorem w oknie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej. Z tego samym okna Jan Paweł II pozdrawiał rzesze zgromadzonych wiernych i prowadził niezapomniane dialogi z młodzieżą.

Benedykt XVI pojawił się w tym wyjątkowym dla Polaków oknie przy Franciszkańskiej o godz. 21.44. Wcześniej zgromadzeni przez Pałacem Arcybiskupów Krakowskich wołali prosząc, aby do nich przemówił.

Papież pokazał się podkreślając po polsku, że robi to zgodnie z tradycją, jaka powstała podczas pobytów Jana Pawła II w Krakowie. Podziękował obecnym za przybycie i serdeczne przyjęcie.

Przechodząc na włoski, Benedykt XVI wyraził wsparcie modlitewne dla zajmujących się sprawą beatyfikacji Jana Pawła II. Zaznaczył także, że wie, iż każdego drugiego dnia miesiąca w godzinie śmierci jego poprzednika wierni przychodzą to historyczne okno, aby go wspominać i modlić się o wyniesienie go do chwały ołtarzy.

- Nic nie poradzimy. Jest tylko jedna rada na to. To jest Pan Jezus. Jam jest zmartwychwstanie i życie, to znaczy pomimo starości, pomimo śmierci - młodość w Bogu. I tego wam wszystkim życzę, całej młodzieży krakowskiej i polskiej, i na świecie - powiedział powtarzając słowa Jana Pawła II wygłoszone podczas jego ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060527085216397