Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie

Wczoraj samym sercu Warszawy nieznany sprawca spoliczkował Głównego Rabina Polski Miechaela Schudricha. Do zdarzenia doszło około godziny 12:30. Młody sprawca zaatakował duchownego na ulicy i przy świadkach, po czym zbiegł.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci wszczęli poszukiwania, jednak nie przyniosły one rezultatów. Rysopis sprawcy został przekazany do wszystkich stołecznych komend i do patroli policyjnych. Ze względu na wagę wydarzenia dochodzenie w sprawie obraźliwego ataku na rabina prowadzi Komenda Główna Policji.

Michael Schudrich urodził się w 1955 roku w Nowym Jorku, gdzie uczęszczał do religijnych szkół żydowskich. W 1977 roku ukończył State University of New York w Stony Brooks uzyskując tytuł magistra religioznawstwa. W 1980 roku został rabinem. Dwa lata po wyznaczeniu do tej zaszczytnej funkcji ukończył historię na prestiżowym Uniwersytecie Columbia. W latach 80. przebywał w Japonii jako rabin tamtejszej społeczności żydowskiej.

Związki Michaela Schudricha z Polska sięgają lat 70 – wówczas po raz pierwszy wybrał się w podróż do Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie nawiązał kontakty z żyjącymi tu Żydami. Na początku lat 90. rabin podjął współpracę z Fundacją Laudera – jako działacz tej instytucji przez sześć lat mieszkał w Warszawie (1992-98). Od 2000 roku był rabinem Warszawy i Łodzi. Od 2004 roku pełni funkcję Głównego Rabina Polski.

www.Polska.pl

 Opcje Artykułu

Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie | 33 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
jerzyk nie, 28 maj 2006, 11:52:51
Warto dodać: MSWiA natychmiast wydało komunikat, że atak na rabina to zapewne działanei SIŁ, którym zalezy na tym, aby Polska była postrzegana w świecie jako kraj antysemicki. Piękny mechanizm wypierania: to nie MY, to nikt z NAS, to jacyś ONI (owi "oni" to charakterystyczne dla obecnej ekipy rządzącej). Wystarczy się jednak przyjrzeć temu komuynikatowi ministerstwa, aby dostrzec w nim to, czemu ów komunikat ma przeczyć: antysemityzm. jakie to bowiem "obce siły" chcą przedstawić Polskę jako gniazdo zaciekłego antysemityzmu? No jakie? W domyśle: żydowskie (no bo nie niemieckie, amerykańskie czy francuskie). Ręce opadają :-( Niestety liczba ataków ekstremistycznych będzie rosła: niedawno ekstremiści pchnęli nożem anarchistę w Wawie, teraz ktoś uderzył "z liścia" rabina. Moim zdaniem wraz z nadejściem obecnej ekipy rządzącej róznego rodzaju brunatni ekstremiści maja swoje 5 minut. Skandal i smutna ta Polska A.D. 2006.
 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
Bartek.D nie, 28 maj 2006, 15:09:16
Zapewne za ataki stoją ugrupowania monarchistyczno-lefebrysystyczno-nacjonalistyczno-antysemickie coś w rodzaju LPR-u.  WAra od nasyzch starszych braci w wierze.
 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
milka nie, 28 maj 2006, 16:57:02
hehehe, ale jaja! ja wiem kto to, hehehe, to jakas moherka przebrana za faceta! kurcze, moze mateuszwroc? trzeba sprawe przebadac, moze ufoludki? napewno nie polak, bo w polsce som same porzadni gleboko wierzacy pobozni (zwlaszcza w okresie majowym)! polska dla polakow! reszta jazda do magadanu - do madagaskaru! hehehe!
 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
Admin nie, 28 maj 2006, 21:19:31
Komentarz użytkownika BartekD. został usunięty za naruszenie  zasad publikacji
 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
hermes nie, 28 maj 2006, 18:36:02
Tak. Mogl to byc monarchista, lefebrysta, nacjonalista, nazista, czy co tam jeszcze.
Ale ze mogl to byc jakis przyglup ktory po prostu mial albo osobista nichec do rabina, albo jakies zle doswiadczenia i teraz odreagowuje to juz z pewnoscia niemozliwe.
Bo jak wiadomo ludzie najczesciej leje sie z powodu ideologicznych, a kwestie prywatne rozwiazuje pokojowo. Szczegolnie w czasach postmodernistycznych.

---
"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." - Marcin Luter

 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
Wojciech1966 nie, 28 maj 2006, 20:21:09

Z informacji podanych "gdzie indziej" wyniak, ze mlody czlowiek najpierw zaczepil rabina Schudricha, potem zadal mu kilka pytan i dopiero potem go uderzyl, spoliczkowal.

Zagadac i popytac na ulicy ludzi mozna, zwlaszcza, gdy sa osobami publicznymi. Naruszac ich nietykalnosci cielesnej natomiast nie wolno (grzywna, ograniczenie wolności lub wiezienie do 1 roku, gdy motyw byl na przyklad rasowy, wyznaniowy to nawe wiezienie od 3 miesiecy do 5 lat)

Ciekawy bedzie proces, gdy napastnika zlapia. Gdybym ja byl adwokatem, dociekalbym jakie odpowiedzi padly ze strony rabina Schudricha... to moze miec duze znaczenie, oczywiscie, tylko w przypadku, gdy proces bedzie uczciwy i obiektywny.

A tak na marginesie to granda, bo w Polsce tego samego dnia na pewno naruszo nietykalnosc cielesna, pobito, zniewarzono ponad 1000 osob i nikt z tego takiej wielkiej afery nie robi. To jest prawdziwa dyskryminacja!!!

---
Wojciech

 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
verbadocent pon, 29 maj 2006, 00:14:58
Wyrażam  głębokie oburzenie z powodu owego wydarzenia. Ubolewam, że miało ono miejsce w moim mieście i potępiam jego sprawcę. Jako osoba, która była parokrotnie obiektem napaści w biały dzień w środku miasta (dwa razy na tle rabunkowo-kryminalnym), raz  z nudów (dwaj wagarowicze ze szkoły podstawowej na ul. Hożej nudzili się i chcieli rozerwać moim kosztem). Dzięki masie ciała i niezłej tzw. ogólnej sprawności fizycznej poradziłem sobie; ani szkoła ani  policja nie wykazały najmniejszego zainteresowania, mimo, że jednego ze sprawców przywlokłem za kłaki  na komisariat). Może przypadek rabina Schudricha spowoduje przynajmniej to, że władze mniej będą mówić o swoich sukcesach w walce z przestępczością, a więcej będą tę przestępczość tępić.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
Atak na Głównego Rabina Polski w Warszawie
Bai Lung czw, 13 lip 2006, 12:40:23
Dodaję ten text ze sporym opóźnieniem, ale dopiero teraz dowiedziałem się jak sprawa wyglądała naprawdę. Okazało się bowiem, że mój przyjaciel odwiedził (niedobrowolnie) komisariat na Wilczej w Warszawie, a gdy okazało się, że naprawdę patrol zwinął do z nudów i naprawdę nie da się go w nic wkręcić bo trochę za stary i za poważny żeby traktować go jak gówniarza – policjanci zaczęli rozmawiać z nim jak z człowiekiem i min. opowiedzieli co się dzieje i co się zdarzyło naprawdę.
Byli trochę zdenerwowani, bo na karku im siedział komendant wojewódzki z komendantem głównym, a przy okazji cały wydział wewnętrzny. To i się chcieli wygadać.

Faktycznie początek zajścia wyglądał tak jak w wersji oficjalnej - jakiś dureń widząc rabina krzyknął „Polska dla Polaków!”, ale reszta to gówno-prawda: rabin wcale nie zapytał się „Dlaczego?” tylko kazał mu się wynosić - iść precz. Wtedy usłyszał ciętą ripostę „Spier*****!”, co reb Schudricha rozjuszyło tak, że pierwszy rzucił się z rękoma na „faszystę” – no a tamten psiknął na niego „dezodorantem” (chyba gaz pieprzowy).
Rabin zwrócił się do policjantów i powiedział, że go napadnięto antysemicko, ale teraz on nie ma czasu bo udaje się na obiad; niemniej potem życzy sobie wizyty komendanta w swoim biurze. No i zaczęło się piekło.

Czy ktokolwiek inny, nawet osoba publiczna, po takim zajściu miałaby szansę tak wleźć władzy na plecy, żeby pół Polski szukało tego gościa?
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń