Kod Leonarda da Vinci - popis chrześcijan

wto, 6 cze 2006, 11:17:26

Autor: gabysia frelich

Kontrowersyjna książka D.Browna wzbudziła wiele spekulacji na temat jej wiarygodności. Chrześcijanie zastrzegają iż zawarte w książce tezy na temat Jezusa, Marii Magdaleny (Świętego Graala) i naszej wiary są nieprawdziwe, ale tak naprawdę nie argumentują swoich sprzeciwów.

Jestem katolikiem. Książkę czytałam i uważam, że to świetna lektura na wolny wieczór. Nie sądzę iż jej fabuła jest prawdą lecz nie mogę zapewnić, że jest kłamstwem. Chrześcijanie zamiast zarzekać się iż książka to wyssana z palca historyjka, powinni przedstawić mocne dowody, które wykazywały by, że książka D.Browna jest blefem. Nie twierdzcie, że jestem słabym katolikiem. Poprostu oceniam tą sytuacje objektywnie i patrzę na to z dwóch perspektyw.

Wypowiedź Czytelniczki jest typowym przejawem ignorancji chociażby wobec rynku wydawniczego oraz wielu publikacji dostępnych w internecie - również na naszym serwisie: prosze chociazby znaleźć artykuły Romana Zajaca czy Alfreda Palli pod adresem http://www.kosciol.pl/kod_da_vinci


Od ponad roku dostępna jest na rynku pozycja "Kod Leonarda da Vinci - fakt czy fikcja" dostępna równiez w sklepie Kosciol.pl. Ostatnio ukazała się również katolicka publikacja "Oszustwo Kodu Leonarda da Vinci". Więcej informacji o niej można znaleźć na Portalu św. Izydora.

Warto zauważyć, że stwierdzeniem "nie mogę zapewnić, że jest kłamstwem" podważa Pan podstawy swojej wiary chrześcijańskiej a powątpiewanie w prawdziwość dogmatów (zwłaszcza w Bóstwo Chrystusa) jest ciężkim grzechem.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060528191726414