Wystawa "Jan Paweł II Apostoł Pokoju"

pon, 29 maj 2006, 12:41:56

Autor: Jerzy Piątek

Od 2 czerwca w galerii Centrum Nowohuckiego Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę „Jan Paweł II Apostoł Pokoju”, na której zgromadzono fotografie wykonane przez papieskiego fotografa Arturo Mariego oraz koreańskiego mistrza obiektywu Baik Nam Sika.

Arturo Mari pochodzi z rodziny fotografów od kilku pokoleń związanej z Watykanem. Arturo kontynuuje tradycję dziadka i ojca jako oficjalny osobisty fotograf papieży. Uwieczniał na kliszy pontyfikat Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II. Towarzyszył też Benedyktowi XVI w jego drugiej zagranicznej podróży i pierwszej pielgrzymce po Polsce.

Koreański fotograf Baik Nam Sik kilkakrotnie towarzyszył polskiemu papieżowi w jego pielgrzymkach po świecie. Efekty tych podróży będzie można obejrzeć już za kilka dni w Nowohuckim Centrum Kultury. Artysta sam dokonał wyboru swoich prac na wystawę, której celem jest upamiętnienie pontyfikatu Jana Pawła II.

- Miałem ten szczególny zaszczyt i łaskę spotkania Jana Pawła II wielokrotnie podczas dwudziestu lat fotografowania Papieża – mówi Baik Nam Sik. - Szczególnie chętnie i często wracam myślą do dnia, kiedy mogłem uczestniczyć, wraz z koreańskimi arcybiskupami oraz rodziną Papieża, w porannej mszy świętej odprawianej w prywatnej kaplicy Ojca Świętego.

Wystawa w galerii Centrum będzie czynna do 28 czerwca.

www.polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060529124156542