Papież wróci do nas za 3 lata?

wto, 30 maj 2006, 22:27:57

Autor: Marcin Pijaczyński

Środowiska ekumeniczne chcą przyjazdu Benedykta XVI w 2009 r. na obchody milenium śmierci św. Brunona. Z propozycja taką wystąpił bp Janusz Jagucki, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego - informuje "Życie Warszawy".

Biskup Jagucki, wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej, był w czwartek gospodarzem spotkania z Benedyktem XVI w kościele Świętej Trójcy w Warszawie. Sprawa przyjazdu papieża do Polski w 2009 roku nie została jednak przez niego wczoraj poruszona. Podkreśla, że nie leży to w jego kompetencjach.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez warszawski dziennik, o planowanych uroczystościach wie abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce. Ich znaczenie już trzy lata temu podkreślał prymas Józef Glemp mówiąc: „Cykl tysiącletnich wspomnień, które splatają się w jeden ciąg logicznego rozwoju w chrześcijańskiej Europie, dopełni w roku 2009 rocznica męczeńskiej śmierci świętego Brunona z Kwerfurtu. Bruno jest zwornikiem wspomnianych wydarzeń”.

– Obchody tysięcznej rocznicy tego wydarzenia powinny obchodzić wspólnie wszystkie wyznania. Brunon doskonale symbolizuje jedność chrześcijan sprzed podziałów. Dlatego obecność papieża w wyjątkowy sposób podkreśliłaby wagę i ekumeniczny wymiar tych uroczystości – mówi bp Jagucki w wypowiedzi dla "ŻW".

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060530222757184