7:2 dla Moraw

śro, 31 maj 2006, 13:41:35

Autor: Jakub Piotr Sowiński

27 maja, w poniedziałek, jedyny dzień, kiedy można w miarę odpocząć, zeszli się na futbalowym spotkaniu proboszczowie wszystkich diecezji Czech i Moraw. Miejscem spotkania był tradycyjny Přibyslav, o którego bardziej czeskość lub morawskość kłóci się cały kraj.

Ponieważ był to "kapłański" mecz można śmiało powiedzieć, że padła błogosławiona liczba goli. W sumie dziewięć.

Jeszcze w pierwszej połowie stan był w miarę wyrównany - 1:2. Ale po przerwie czescy duchowni byli bez szans. Wynik 7:2 odpowiada procentowmu udziału mieszkańców diecezji w nabożeństwach (Morawa zawsze była bardziej katolicka).

Wynik meczu skomentował ojciec Libor Buczek z diecezji pilznieńskiej stwierdzając, że nie o wynik tu chodziło, ale o wzajemne poznanie i spotkanie przy dobrym gulaszu i piwie.