"Nie" dla prezerwatyw na 99,9 proc.

śro, 7 cze 2006, 19:55:14

Autor: Mateusz Markiewicz

Wbrew poprzednim informacjom Watykan najprawdopodobniej nie wyda zgody na używanie prezerwatyw w małżeństwach, w których jeden z małżonków jest chory na AIDS czy jest nosicielem wirusa HIV.

"La Civilta Cattolica", nazywany półoficjalnym pismem Watykanu, opublikował ostatnio artykuł, w którym opisano walkęz AIDS w Afryce. Nic nie napisano o ewentualnym dopuszczeniu prezerwatywy. Sandro Magister, watykanista "L'Espresso", twierdzi, że w watykańskim jeżyku dyplomacji oznacza to, że dyskusja została zamknięta.

Rozmówcy watykanistów twierdzą, że już ponad rok temu Kard. Ratzinger zlecił przygotowania do owego dokumentu. Opublikowanie informacji o istnieniu poszukiwań na temat dopuszczalności przezerwatyw zostało uczynione wbrew woli Kurii Rzymskiej. Dlaczego Kuria się nie zgodziła? Uznała, że nie nadeszła pora, by publikować negatywne opinie odnośnei prezerwatywy. Owa decyzja wpisuje się w szeroki plan odzyskiwania zachodniej Europy dla katolicyzmu. Watykanisci twierdzą, że podczas pielgrzymki do Hiszpanii Benedykt XVI będzie otwarcie krytykował reformy rządu socjalistycznego.

Źródło: Fidelitas

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2006060719551489