Christian Soccer Star

wto, 20 cze 2006, 16:59:25

Autor: Adrianna Buniewicz

Holenderska witryna chrześcijańska WWW.gristelijk.nl ogłosiła konkurs na „Chrześcijańską gwiazdę futbolu”. Według agencji CNS inicjatywa ta cieszy się poparciem holenderskich biskupów, którzy uważają, że pokazanie supergwiazd jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie jako ludzi, dla których duchowość jest czymś równie istotnym jak sprawność fizyczna jest bardzo ciekawą formą ewangelizacji.

Na stronie portalu Gristelijk grupa katolickich i protestanckich nauczycieli i wykładowców opublikowała listę 11 piłkarzy z różnych stron świata, na których internauci mogą oddawać swe głosy. Wszyscy wytypowani sportowcy mówią otwarcie o swej wierze, niektórzy wspierają swym nazwiskiem organizacje i kościoły chrześcijańskie. Wśród kandydatów na „Christian soccer star” znajduje się między innymi jedyny chrześcijanin w piłkarskiej reprezentacji Iranu – Andranik Teymourian. W wywiadzie udzielonym agencji France – Press powiedział on, że bycie „mniejszością religijną” w zespole nie jest dla niego żadnym problemem, a z resztą zawodników łączą go „bardzo dobre stosunki”.

Według oficjalnych danych jedna trzecia spośród 15 mln Holendrów to katolicy, jednak regularnie do kościoła uczęszcza tylko 8 procent mieszkańców tego kraju. W ogłoszonym w czerwcu liście pasterskim biskupi holenderscy wezwali katolików do zwiększenia aktywności w głoszeniu Ewangelii. W siedmiu holenderskich diecezjach wyświęconych w tym roku będzie tylko 11 duchownych.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060620165925876